My dwoje pięćdziesiąt plus…zakochani w sobie po uszy, czyli  o chemii między partnerami w dojrzałym wieku

Czy wybierając partnera dojrzałym wieku kierujemy się czymś takim, jak chemią znaną nam wszystkim z lat młodzieńczych? Nauka mówi, że jeśli się zakochujemy to w naszym ciele zachodzą pewne procesy chemiczne, które mają wpływ na wybór partnera. A jak wiemy miłość nie zna wieku, zakochujemy się bez względu na metrykę.

Chemia miłości po 50-tce

Fot.Pixabay

Czy zdarza wam się tak, że patrzycie na jakąś parę w dojrzałym wieku i zastanawiacie się jak to jest, że oni są ze sobą? Oni kochają siebie sercem, są w sobie zakochani, doświadczają na nowo pięknego, dojrzałego związku, odczuwają na nowo motyle w brzuchu, a wam oni  jakoś do siebie nie pasują. Oczywiście wchodzą tutaj względy subiektywnej oceny atrakcyjności, ale ważnym aspektem okazuje się też znana wszystkim chemia uczuć między dwojgiem ludzi. Proces, który zachodzi w naszym mózgu i który ma wpływ na wybór partnera. I jeśli zaiskrzy między dwojgiem ludzi, jeśli się zakochujemy to nie tylko mamy przysłowiowe bąble w brzuchu, ale  to właśnie w podwzgórzu mózgu uruchamia się cały system procesów biochemicznych i zachodzi miłosna reakcja łańcuchowa.

Poznaj kobietę 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Poznaj mężczyznę 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.