Jak być bezpiecznym w sieci?

Bezpieczne randki internetowe i nie tylko. Poznaj kilka prostych zasad, które pozwolą Ci być bezpiecznym w sieci, nie tylko wtedy, gdy korzystasz z portali randkowych, ale także z innych serwisów społecznościowych.

Bezpieczne randki w Internecie

źródło: pixabay.com

Ostatnimi laty obserwujemy coraz dynamiczniejszy rozwój Internetu. Powstaje wiele portali społecznościowych, zdobywających coraz większą popularność wśród użytkowników Internetu, także tych najstarszych. Serwis Razem50plus.pl na podstawie wskazówek GIODO - Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - przypomina, jak pozostać bezpiecznym w sieci.

Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad:

 • Bądź ostrożny w nawiązywaniu znajomości w sieci - tak jak w życiu - osoby, które poznajesz w sieci, mogą nie być tymi, za które się podają i wcale nie muszą chcieć być Twoimi przyjaciółmi.
 • Zanim zdecydujesz się zapisać do portalu społecznościowego, zapoznaj się z jego regulaminem i sprawdź możliwość kontaktu z jego administratorem - jeśli informacje będą niepełne lub nie będą spełniały Twoich standardów prywatności, nie zapisuj się!
 • Zastanów się jakie informacje o sobie umieszczasz w sieci. Czy chciałbyś, aby te informacje były znane Twoim pracodawcom, nauczycielom, kontrahentom...?
 • Podczas rejestracji w portalu i późniejszego korzystania z niego, nie wpisuj swoich pełnych danych osobowych - wystarczy, że wpiszesz tylko te, które pomogą Twoim faktycznym znajomym w łatwym odnalezieniu Ciebie, czyli np. Twój "wirtualny nick".
 • Rejestrując się w portalu staraj się używać innych identyfikatorów i haseł, niż te, które wykorzystujesz do ważnych usług np. serwisu bankowości internetowej.
 • Celem podniesienia Twojego bezpieczeństwa w portalu staraj się używać bezpiecznych haseł i okresowo je zmieniaj. Bezpieczne hasło zbudujesz przy łącznym użyciu znaków z grup małych i dużych liter, cyfr i znaków specjalnych
 • Podając w portalu społecznościowym informacje o innej osobie oraz publikując jej zdjęcia, upewnij się, że ta osoba nie ma nic przeciwko takiej publikacji.
 • Pamiętaj, że pomimo zachowania prywatności w portalu, Twoja anonimowość jest ograniczona i nie istnieje dla osób utrzymujących portal oraz dla organów wymiaru sprawiedliwości w sytuacji naruszenia prawa.
 • Jeśli portal pozwala opcjonalnie korzystać z dodatkowych zabezpieczeń podnoszących jakość Twojej prywatności i poufności wykonywanych przez Ciebie działań, to nie wahaj się ich używać.
 • Korzystaj z opcji umożliwiających ograniczenie kręgu osób, którym informacje o Tobie będą udostępniane.
 • Mając na uwadze zarówno swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych oraz funkcjonalność portalu, sam ustal zadowalający Ciebie poziom swojej prywatności.
 • Przypominamy także, że serwis Razem50plus.pl w pełni spełnia wymogi stawiane przez RODO w zakresie Ochrony Danych Osobowych, a szczegóły na ten temat można znaleźć w zakładce "Polityka Prywatności".

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner