6 sposobów na znalezienie trwałego szczęścia po 50-tce

Po ukończeniu 50-tego roku życia robimy wszystko, aby jak najdłużej pozostać zdrowym, aktywnym, silnym i szczęśliwym. Wszyscy wiemy, że ruch, aktywność i uprawianie sportu może znacząco wpłynąć na nasze zdrowie fizyczne. Ale co możemy zrobić, aby poprawić nasze samopoczucie psychiczne w dojrzałym wieku? Całkiem dużo!

Wyraź swoją wdzięczność poprzez medytację lub modlitwę

Nawet jeśli nie jesteś osobą szczególnie religijną, możesz skorzystać z medytacji, co może być świetnym sposobem na przygotowanie się do nadchodzącego dnia. Ponadto praktykowanie medytacji i modlitwa pomagają w radzeniu sobie ze stresem i redukują negatywne emocje.

Zaplanuj listę codziennych rzeczy "do zrobienia"

Niezależnie od tego, czy nadal pracujesz, czy jesteś na emeryturze. Sporządzanie listy zadań daje poczucie kontroli i nadaje cel na każdy dzień. Pomoże ci to poczuć się pewniej i lepiej.

Uczyń śniadanie przyjemnym codziennym rytuałem

Jako dzieci nauczyliśmy się, że "śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia". Ta prawda jest aktualna również po pięćdziesiątce. Jedzenie sytego śniadania pomaga zachować koncentrację psychiczną i spokój przez cały dzień. Nawet jeśli nie masz czasu na przygotowanie śniadania, poświęć chwilę – usiądź, zastanów się nad nadchodzącym dniem i skup na nim swoją energię.

Użyj małych gestów, aby wzmocnić relacje i związki z innymi

Jeśli mieszkasz ze współmałżonkiem lub partnerem, zostaw mu liścik na lustrze w łazience. Pamiętaj o urodzinach i rocznicach swoich przyjaciół. Czasami utrzymywanie bliskich przyjaźni wymaga od nas podjęcia emocjonalnego ryzyka. Poszukaj sposobów, aby inni ludzie poczuli się lepiej, mówiąc im, ile dla ciebie znaczą. Świętujcie razem swoje sukcesy i dzielcie się swoimi triumfami.

Znajdź coś, na co będziesz czekać każdego dnia

Wielu z nas na nowo odkrywa nasze życie po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce. Poszerzamy nasze zainteresowania i rozpoczynamy nowe kariery. Z tej perspektywy każdy kolejny dzień jest darem. Codziennie daje nam możliwość służenia innym i doświadczania cudów życia. Czego oczekujesz dzisiaj i doświadczasz? Postaraj się znaleźć coś, na co będziesz czekać każdego dnia. Spotkaj się z przyjacielem, idź do teatru czy muzeum, umów się na randkę. Poświęć kilka minut na koniec każdego dnia, aby spojrzeć za siebie ze wdzięcznością za wszystkie niesamowite możliwości w swoim życiu. W końcu wdzięczność jest jedną z największych tajemnic szczęścia w każdym wieku.

Życie po 50-tce jest czasem nowych wyzwań i niesamowitych możliwości. Nasze dzieci opuściły dom, nasze życie towarzyskie się zmienia. Nadszedł czas, aby zainwestować w nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Każdego dnia po się podekscytowani i pozytywnie nastawieni. Musimy tylko wziąć los i sprawy w swoje ręce.

Opracowanie własne na podstawie: huffingtonpost.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama