Jak rozpoznać oszusta randkowego w sieci? Poznaj 7 sygnałów

Randkując w Internecie trzeba zwrócić szczególną uwagę z kim zawieramy nową znajomość. Sprawdź, jak ustrzec się przed sieciowym oszustem.

Kiedy rozmawiamy z osobami, które zostały zranione, bo nowo poznany Pan okazał się „nieuczciwy” to podkreślają one, że wystarczy uważnie słuchać i patrzeć na zachowania drugiej osoby, na to co mówi. Bo w pewnym momencie taka osoba zaczyna się „gubić we własnych zeznaniach”. Dlatego można się w porę wycofać z takiej znajomości.

Dobry portal randkowy weryfikuje profile użytkowników, którzy chcą się zarejestrować w ich serwisie. Trzeba jednak być świadomym, że nie jest możliwe w stu procentach zweryfikowanie takiej osoby. Jest to zwyczajnie niemożliwe. Nawet jeśli sami użytkownicy zgłaszają Administratorowi, że dana osoba jest nieuczciwa to Administrator potrzebuje czasu na weryfikację. Dlatego, nawet jeśli jest to zaufany portal randkowy to bądź czujny i miej ograniczone zaufanie.Poznaj sygnały ostrzegawcze i uchroń się przed randkującym oszustem w sieci.

Sygnały ostrzegawcze w randkowaniu w Internecie

1.Nierealne zdjęcie bądź jego brak

Jeśli osoba, z którą nawiązaliśmy znajomość nie chce nam pokazać swojego zdjęcia, odwleka przesłanie bądź osoba na tych zdjęciach jest ukryta, niewyraźna lub dostrzegasz różnice na zdjęciach.

2.Podejrzany opis na profilu

Osoba zamieszcza opis w języku obcym albo jest on niezgrabnie przetłumaczony na język polski

3.Osoba za bardzo zwraca uwagę na kwestie finansowe

Osoba, z którą rozmawiamy wskazuje na potrzeby finansowe np. leczenie chorej wnuczki, brak pieniędzy na powrót do Polski itp. Osoba ta często obiecuje związek, jak rozwiąże te prywatne potrzeby (np. kłopoty finansowe) .  Osoba sugeruje lub nawet wprosi oczekuje finansowego wsparcia.

4.Osoba bardzo szybko chce przenieść korespondencję na prywatny e-mail

Jeśli osoba w pierwszej wiadomości od razu podaje do siebie namiary powinna wzbudzić naszą podejrzliwość. Nie musi, ale może mieć nieszczere intencje wobec nas. Zalecamy dłuższe korespondowanie z nowo poznanymi osobami za pośrednictwem serwisu, dzięki czemu dajemy sobie szanse na odczytanie ich prawdziwych intencji i daje szanse na poznanie tej osoby. Nie wymieniajmy się od razu mailami ani numerami zewnętrznych komunikatorów. Poznajmy choć trochę bardziej poznać druga stronę i odczytać jej zamiary komunikując się w serwisie zanim wymienimy się prywatnymi adresami e-mail czy numerami telefonów.

5. Niespójności w tym, co mówi

Osoba opowiada niespójne historie a dopytywana o szczegóły denerwuje się i unika odpowiedzi.

6. Brak chęci spotkania w realu

Osoba nie jest chętna aby się spotkać, zwleka ze spotkaniem albo obiecuje spotkanie po tym jak wesprzemy ją finansowo.

7. Brak zainteresowania Tobą

Osoba mało zainteresowana jest Tobą, głównie skupia się na sobie, swoich problemach i potrzebach

Portal randkowy dla osób po 50-tce

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama