7 tajemnic do udanego związku po 50

Miłość po 50-tce - kochaj intensywnością nastolatka z mądrością i doświadczeniem osoby dojrzałej.

3. Kłóć się i spieraj w duchu miłości

Pomyślna relacja wymaga… udanego konfliktu. Podchodź do każdego sporu z partnerem w intencji pełnego słuchania i odpowiadaj w duchu miłości. Zamiast reagować nerwowo, gdy twój partner mówi lub robi coś, co cię denerwuje, uważnie zastanów się, co powiedziała druga osoba. Może Cię zaskoczyć, jak duża przepaść istnieje między tym, co myślisz, że słyszysz i co czujesz, że słyszysz, a tym, co powiedział twój partner. Mów mniej, słuchaj więcej i skup się na wspólnych wątkach, a nie różnicach i szukaj rozwiązania, które zadowoli was oboje.

4. Ćwicz pozytywną komunikację z partnerem

  • Sposób, w jaki komunikujesz się ze swoim partnerem, jest ważny, ponieważ to, co mówisz - i jak to mówisz - wpływa na odczucia i emocje. Oto niektóre kluczowe zasady pozytywnej komunikacji:
  • Unikaj negatywnego języka. Używając słów takich jak "nie" i "nie”. Zamiast tego powiedz partnerowi, czego chcesz, a nie czego nie chcesz.
  • Unikaj krytyki. Pamiętaj: sukces buduje sukces. Zamiast skupiać się na rzeczach, których nie lubisz w swoim partnerze, skup się najpierw na tym, co on robi dobrze i połącz to z zachowaniem, które chcesz zmienić.

Powiedz swojemu partnerowi czy partnerce, co dla ciebie znaczy. Czasami myślimy, że nasz partner czyta w naszych myślach. A to całkowita nieprawda. Słowa są konieczne.

5. Wspieraj niezależność swojego partnera

Bez względu na to, jak blisko jesteście, pozostajecie osobami z własnymi potrzebami i zainteresowaniami. Samodzielne spędzanie czasu pokazuje wzajemne poszanowanie, a nie napięcie między związkami. Opowiadaj się za celami i potrzebami swojego partnera, akceptujcie i wspierajcie nawzajem swoje życiowe cele.

6. Ciesz się czasem spędzanym razem

Nie zapomnij dobrze się bawić! Wciąż próbujcie nowych rzeczy. Chodźcie na wspólne randki, bez względu na to, jak długo ze sobą jesteście.

7. Buduj relację z samym sobą

Relacja, jaką mamy z samym sobą, jest kluczem do sukcesu dla wszystkich relacji, które budujemy z innymi. Kiedy jesteś szczęśliwy i spełniony niezależnie od innych, zbudujesz bardziej szczęśliwy i udany związek z kobietą czy mężczyzną.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama