Samotność w święta. Jak sobie z nią poradzić?

Samotność nikomu nie sprzyja. Dotyka nas w różnych czasie i w różnym wieku. Jak się z nią uporać, zwłaszcza w tym magicznym czasie?

Realnie popatrz na innych ludzi. Sielankowa wizja świąt Bożego Narodzenia to produkt mediów. Rzeczywistość na ogół jest różnorodna, często trudna także dla tych, którzy mają partnerów i rodziny i w tym czasie borykają się z natłokiem obowiązków, brakiem czasu, problemami finansowymi, a z członkami rodziny często się kłócą, męczą w ich towarzystwie lub też ich unikają.

Samotność to część naszego ludzkiego doświadczenia. Każdy z nas czasem czuje się samotny, a w tym czesie w roku prawdopodobnie jest jeszcze bardziej dotkliwa niż zwykle. Możemy się w niej pogrążyć, zasmucić i utknąć, ale możemy także spróbować poradzić sobie inaczej. Zbliżyć się do ludzi i poznać nowych. Dać sobie szansę na relacje, dzięki którym samotność będzie znośniejsza albo wręcz da nam spokój. Możemy także spojrzeć na samotność jako na szansę - lepszego przyjrzenia się sobie, zadbania o siebie, zyskania dystansu, zobaczenia w naszym życiu tego, co pozytywne.

Autor:Ewa Kaczorkiewicz

Źródło: razem50plus.pl

 

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama