Wasze relacje pogarszają się: kilka wskazówek, aby odbudować dojrzały związek.

Kiedy w dojrzały związek wkradają się nieporozumienia, kiedy oboje partnerów ma poczucie, że przestało być tak, jak dawniej i co gorsza - zaczynają się ranić pojawia się myśl, że dalsze trwanie w związku nie ma już sensu. Kiedy, i czy, warto zabiegać o związek?

Wspólny układ w relacjach

  • Zawieracie zatem kontrakt - przynajmniej na czas pracy nad zmianą w waszych relacjach - w którym umawiacie się na następujące zasady współpracy. Decyduję się na:
    Inwestowanie w nasz związek w celu pogłębienia bliskości w relacji.
  • Inwestowanie nawet znacząco więcej niż druga strona i niewypominanie tego.
  • Pełną szczerość i otwartość.
  • Poświęcanie swojego czasu na dogłębne zrozumienie partnerki/partnera
  • Okazywanie szacunku wobec odmiennego sposobu przeżywania świata przez drugą stronę, odmiennych reakcji i emocji, odmiennego myślenia, postaw, poglądów.
  • Docenianie zmian w zachowaniu partnerki/partnera i komunikowanie tego.
  • Zamienianie pretensji i krytyki wobec drugiej strony na komunikaty mówiące o potrzebach.

Zadanie dla dwojga

Jeśli oboje decydujecie się podjąć pracę nad zmianą w swoim związku i oboje akceptujecie kontrakt, to proponuję zadanie, które możecie sami wykonać. Na jego wykonanie potrzeba kilku dni i waszej uważnej obserwacji.
Przypomnijcie sobie lub zaobserwujcie momenty, w których silnie i nadmiernie reagujecie na zachowanie partnerki/partnera - np. czujecie się dotknięci, wycofujecie się (np. obrażacie się) albo podnosicie głos, zaczynacie wyrażać pretensje, czujecie silną złość, nagle zamykacie się w sobie. To na ogół są powtarzające się sytuacje, które przebiegają zgodnie z pewnym scenariuszem. Często doprowadzają do tego, że zaczynacie się ostro kłócić lub oddalacie się od siebie i izolujecie.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama