7 nawyków szczęśliwych par po pięćdziesiątce

To, czy nasz związek będzie szczęśliwy zależy od nas samych. W czym zatem tkwi sekret?

7 nawyków szczęśliwych par po pięćdziesiątceKlucz do czerpania radości z każdego związku leży w rękach osób, które go tworzą. Nie ma znaczenia czy jest to związek dwudziestolatków, czy dojrzalszy związek. Oto 7 nawyków szczęśliwych par.

Mają wspólne rytuały
„Każdego dnia, co ranek przygotowujemy razem z moją kobietą śniadanie" - mówi 60-letni Janusz. Taki drobny rytuał, a potrafi spowodować, że dzień od razu staje się lepszy. Wspólne przygotowywanie posiłków to tylko jeden z rytuałów, które możecie ze sobą dzielić. Może to być po prostu poranna wspólna kawa, na którą zawsze ma się ochotę i na którą zawsze znajdzie się czas.

Pielęgnują wspólne zainteresowania
Pary, które cieszą się swoim związkiem zawsze znajdują zajęcie, dzięki któremu mogą spędzić czas ze swoją połówką. Szukają okazji choćby na krótką wspólną jazdę na rowerze (choćby do sklepu, jechać załatwić jakąś sprawę), nordic walking jeśli mają więcej czasu albo przynajmniej idą na popołudniowy, wspólny spacer.

Kładą się spać o tej samej porze
Szczęśliwe pary kładą się do łóżka w tym samym czasie. Nawet jeśli jednemu z nich nie chce się spać. Wówczas biorą ze sobą swoją książkę i czytają, gdy druga połówka zaśnie.

Ufają sobie i wybaczają
Nawet w kłótni szczęśliwe pary wychodzą z założenia, że druga strona ma dobrą wolę. W konflikcie, który nie jest łatwy do rozwiązania naprzemiennie sobie wybaczają i nie obwiniają się wzajemnie.

Prawią sobie komplementy
Chwalą przygotowany przez drugą stronę posiłek, komplementują wygląd, uśmiech a nawet zapach perfum. Zawsze znajdą powód do powiedzenia sobie czegoś miłego.

Nie wychodzą z domu bez pożegnania
Życzą sobie „miłego dnia" gdy wychodzą do pracy, mówią sobie „dobranoc" przed zaśnięciem. Chodzi o to, aby rozpoczynać i kończyć dzień miłym, pozytywnym akcentem. Korzystają z tych słów, niezależnie od samopoczucia.

Szukają okazji do przytulania 
Kontakt fizyczny pielęgnuje bliskość. Nic więc dziwnego, że szczęśliwe pary dążą do tej przyjemności. Przytulają się na powitanie, pożegnanie a nawet bez powodu, na przykład w chwili gdy druga osoba powie coś zabawnego.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner