O tym, co odstrasza miłość. Poznaj 5 powodów, dlaczego w związku nie wychodzi.

Miłość podobno zajmuje najwyższe miejsce na liście życiowych naszych priorytetów. Zarówno wtedy, gdy przeżywamy ją w latach młodzieńczych jak i wtedy, gdy przybywa nam lat. Miłość jest niezwykle ważna na każdym etapie życia. Im jesteśmy starsi, tym bardziej dokucza nam samotność.

Jeśli dotknęła nas niewierność partnera i ciągle w głowie siedzą myśli „Zdradził mnie", „Zdradziła mnie", to boimy się, że przytrafi nam się to ponownie i zamykamy się na nowy, szczęśliwy związek. Obawa przed zdradą potrafi działać na związek destrukcyjnie i nie daje szans nowej znajomości. Często też mamy tendencję do generalizowania „Wszyscy mężczyźni zdradzają", „ Miłość w późnym wieku nie istnieje", „Wszyscy mężczyźni wymarli" itp. Nauczmy się zamykać drzwi do przeszłości, uporządkujmy sprawy z poprzedniego związku a wówczas nowa znajomość ma szansę przynieść coś naprawdę dobrego.

Więcej mówisz niż słuchasz

Zamiast dialogu prowadzimy monolog. Nie dajemy szansy drugiej stronie na przedstawienie swojego stanowiska w danej sprawie. Przy zawieraniu znajomości utrudnia to poznanie drugiej osoby. Zaś w związkach z długim stażem w miejsce wymiany zdań wchodzą polecenia i zażalenia wydawane przez jednego z partnerów. Nie dopuszczamy do rozmowy drugiej połówki, a warto bowiem zaangażowanie obu stron w dyskusję może przekonać was jak wiele jeszcze o sobie nie wiecie.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama