O tym, co odstrasza miłość. Poznaj 5 powodów, dlaczego w związku nie wychodzi.

Miłość podobno zajmuje najwyższe miejsce na liście życiowych naszych priorytetów. Zarówno wtedy, gdy przeżywamy ją w latach młodzieńczych jak i wtedy, gdy przybywa nam lat. Miłość jest niezwykle ważna na każdym etapie życia. Im jesteśmy starsi, tym bardziej dokucza nam samotność.

Lekarstwem na nią są miłość i bliskość drugiej osoby. I nie bez kozery mówimy, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce. Według naukowców najszczęśliwszy okres naszego życia zaczyna się od 5 naszej dekady. O szczęście, związek i miłość w każdym wieku należy zadbać. Nie ma jednak zasad, które gwarantowałyby sukces w związku. Niemniej istnieją powody, które przyczyniają się do tego, że w miłości nam nie wychodzi... Poznaj te najważniejsze. Sprawdź, czy któryś z powodów może być przyczyną ze i Tobie nie wychodzi. Bądź szczery ze sobą.

Wchodzisz w związek z osobą, która do Ciebie nie pasuje

Już na początku znajomości widzisz, że „ten ktoś" nie jest dla Ciebie. Inaczej niż ty lubi spędzać wolny czas, różnicie się temperamentami (również seksualnymi), macie inne wartości, inne podejście do związku, wierności itp. Niemniej masz nadzieję, że może się do siebie zbliżycie. Oczywiście możecie próbować zmienić się dla siebie. Tylko czy to jest droga do szczęścia?

Masz zbyt niskie poczucie własnej wartości

Jesteś przysłowiowym bluszczem. Wydaje Ci się, że bez drugiej osoby przy boku z niczym sobie nie poradzisz. Uważasz, że nikomu nie możesz nic zaoferować, ciągle towarzyszy Ci uczucie niezadowolenia z siebie, zawstydzenie. Brak wiary w siebie powoduje, że tkwisz w związku, który pozbywa Cię wszelkich sił życiowych.

Masz zbyt wysoką samoocenę

Wymagasz od siebie, a jeszcze więcej od (potencjalnego) partnera. Stawiasz drugiej stronie wysoko poprzeczkę i nieustannie ją podnosisz. Ciągle coś Ci nie pasuje.

Ciągle chcesz więcej, ale czy ty też dajesz więcej od siebie (wg partnera oczywiście)? Wszystko jest dla ludzi, ale najlepiej z umiarem.

Żyjesz przeszłością

Spoglądnie w przeszłość często przyprawia nas o negatywne uczucia, emocje i nierzadko jest przyczyną bólu i cierpienia. Wspominanie byłego partnera czy rozdrapywanie ran powstałych w kłótni z partnerem do niczego dobrego nie prowadzą.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama