Prezent na Walentynki - niekoniecznie serduszko!

Niebawem Walentynki. Widzimy je na każdym kroku, czy tego chcemy czy nie. Dojrzałą miłość można okazać na wiele sposobów. Są takie prezenty, które mogą przetrwać dłużej niż jeden wieczór.

sympatia50plus

źródło:pixabay.com.

Sprzedawcy podsuwają nam pod nos czerwone serduszka i czekoladki w tysiącu różnych form. Można się wręcz potknąć o puchate pluszowe poduszki, sterty strojnych bombonierek, wieszaki z romantyczną bielizną i propozycje kolacji we dwoje. Przekaz nie pozostawia odbiorcom wątpliwości: z okazji Walentynek należy bliskiej osobie wręczyć romantyczny prezent jasno pokazujący nasze uczucia wobec niej, a następnie spędzić wspólnie miły czas wśród świec.

Choć nie mam nic przeciwko romantycznym wieczorom ani czekoladkom, to jednak odnoszę wrażenie, że wszechobecny przekaz adresowany jest do nastolatek czy osób dwudziestokilkuletnich nie zaś do mnie. Spłyca nasze rozumienie tego, czym jest okazywanie sobie nawzajem uczuć i powiela stereotypy, kierując uwagę na przedmioty, które mamy kupić i wręczyć, a odwracając uwagę od tego, co głębiej.

Tymczasem dojrzała miłość ma wiele różnych barw i można ją okazać na mnóstwo rozmaitych sposobów. Może więc do czekoladek warto dołączyć coś jeszcze? Coś pokazującego nasze zaangażowanie w tę konkretną relację i uważność na tę konkretną osobę? Coś co przetrwa dłużej niż jeden wieczór i będzie cieszyć obdarowaną osobę za każdym razem, gdy będzie tego używać lub przypomni sobie, jak ten prezent dostała? Trudno tu o konkretne przykłady, bo przecież dla każdej osoby taki prezent będzie inny, ale pewnie wiedzą państwo, co mam na myśli.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner