Razem50plus w Polskim Radiu

Z wielką radością przyjeliśmy zaproszenie Polskiego Radia Kraków do wzięcia udziału w audycji na temat randek internetowych osób w dojrzałym wieku.

Szukają tym samym miłości, bliskości, czułości i poczucia bezpieczeństwa. I chcą też móc te uczucia odwzajemnić. Inni natomiast podchodzą bardziej ostrożnie, jakby nieco chowali się przed uczuciem miłości. Szukają po prostu przyjaciela, przyjaciółki do wspólnego spędzania czasu, do wspólnych rozmów, pośmiania się ale i do wspólnego pomilczenia.

AP: Seniorów trudno namówić do wystąpienia w radiu. Tymczasem swoim przykładem mogliby zachęcić i zdopingować innych do nawiązywania relacji w Internecie.

Zna pani pary, którym udało się tak spotkać?

KR: Miłosnych historii „scyfrowanych" seniorów mamy coraz więcej. Aczkolwiek, my jako wydawcy serwisu, dowiadujemy się o tych historiach zazwyczaj „przypadkiem" czy też „ w tajemnicy" . Bo o tyle o ile, są to osoby otwarte i szczere w relacjach ( w takim sensie, że szczerze i otwarcie mówią czego oczekują od związku) to sam temat poznania czy szukania drugiej połówki w sieci jest dla nich tematem osobistym. Choć widzimy, że to się zmienia.. I jest pewna historia z naszego serwisu, która mnie ujęła swoją pomysłowością , jak pozbyć się pewnych obaw i barier z poznaniem osoby przez Internet. ...Bohaterką tej historii jest jedna z naszych użytkowniczek, 65 letnia pani, która aby poczuć się pewniej na pierwszą randkę zabrała swojego wnuka. Wnuk usiadł kilka stolików dalej, a ona - jak sama powiedziała - czuła się jak w filmie. Są też historie , jak z bajki... spotkanie w serwisie, które kończyło się wspólnych wyjazdem do Paryża i kolacja na wieży Eiffel.

AP: Czy śledzicie, sprawdzacie korzystających z Waszego serwisu seniorów?

KR: I tak, i nie. Przepraszam za tę figurę retoryczną. Już tłumaczę. Nadrzędnym celem dla nas jest bezpieczeństwo naszych użytkowników i poszanowanie ich prywatności. Więc jeśli chodzi o śledzenie (tę sferę prywatną) - to nie ingerujemy w to, co robią, czy i z kim się spotkają, nie sprawdzamy czy już się umówili ani czym zaowocowała znajomość. Natomiast sprawdzamy profile, weryfikujemy ich autentyczność w stopniu, który zapewnia bezpieczne i skuteczne korzystanie z portalu.

AP: Czy my pomagacie w znalezieniu kogoś?

KR: Jak wspomniałam, „randkujący w Internecie senior" wie, czego chce a czego nie.. i ufa sobie. Uważa, że wie sam wie kto do niego pasuje i kogo szuka, i sam „automat" mu w tym nie pomoże. I ma rację - bo jego życiowe doświadczenie, przeżycia, emocje, których doświadczył, pozwalają mu skutecznie „wychwycić" tę ciekawą osobę, a na dalszym etapie znajomości - tę właściwą. My natomiast zapewniamy mu odpowiedni „wybór" - pełną prawdziwość osób, które dołączają do serwisu oraz dajemy narzędzia, które pozwalają na poznanie. Seniorzy bowiem mają ograniczoną możliwość poznawania nowych osób - nie chodzą do pracy czy szkoły. Nigdzie nie znajdą tylu otwartych na nowy związek osób, jak siedząc z herbatą przed monitorem komputera.

AP: Jacy są seniorzy w nawiązywaniu relacji?

KR: Pokolenie 50+ nie ma czasu na „podchody", ponadto mają już doświadczenie w związkach, są otwarci, szczerzy bezpośredni, jasno mówią, jacy są i czego chcą. Jak mówi nasz ekspert ds. relacji - dzięki temu mają nawet większą szansę na szczęśliwy związek, niż ludzie młodzi.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama