Dlaczego się rozstajemy po długoletnim stażu w związku?

Dlaczego się rozstajemy? Odpowiedzi na to pytanie można udzielić na co najmniej dwóch różnych poziomach i, co ciekawe, obydwa z nich są prawdziwe.

Jak zapobiegać takiemu smutnemu końcowi relacji? Proponuję zwrócić szczególną uwagę na:

• rozwijanie w sobie uważności na drugą osobę – zobaczmy, usłyszmy i poczujmy zamiast wciąż tylko oceniać, wnioskować i interpretować;

• odwagę w ujawnianiu siebie – także swoich słabości, obaw, lęków, tego co wrażliwe i delikatne – dzięki temu mamy szansę, że partner zamiast atakiem odpowie troską, ciepłem i delikatnością

• pielęgnowanie wytrwałości i nadziei – to one pozwalają nam podejmować kolejne próby zmiany schematycznych reakcji i wierzyć w pozytywne zakończenie, nawet wtedy gdy zmiany są tak małe, że trudno je dostrzec (ale są!)

• elastyczność – być może nowe rozwiązanie, które wypracujemy z partnerem, będzie inne niż to, co proponują znajomi, rodzina i konwenanse społeczne, ale czy stawka jaką jest udany, długotrwały i bliski związek nie jest tak ważna, że warto dla niej zaryzykować?

Życząc nam wszystkim, by relacje, w które wchodzimy i w których aktualnie jesteśmy były jak najlepsze – ciepłe, szczęśliwe i trwałe – oddalam się do budowania i pielęgnowania własnych bliskich relacji.

Autor: Ewa Kaczorkiewicz

Źródło: razem50plus.pl

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama