Poznaj zdrowotne korzyści z seksu po 50-tce

Seks w dojrzałym wieku to nie tylko przyjemność, ale także pożyteczność. Poza fizycznym zbliżeniem z partnerem seks buduje wzajemną bliskość, poprawia satysfakcję ze związku i nasze samopoczucie, nabiera zupełnie nowego wymiaru, a jego regularne uprawianie potrafi chronić przed wieloma chorobami. Spójrzmy jakie korzyści płyną z regularnego seksu w średnim wieku.

Hamuje migreny i bóle reumatyczne

Poprawia układ krażenia i zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty i chorób serca u mężczyzn i nowotwór piersi u kobiet

Wzmacnia odporność, a tym samym chroni nas przed przeziębieniami

I w końcu jest to po prostu eliksir na przedłużenie młodości! - według badaczy miłość, współżycie z partnerem w połączeniu z odpowiednią dietą i sportem dokłada nam kilkanaście lat życia.

Źródło: opracowanie własne

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama