Poznaj zdrowotne korzyści z seksu po 50-tce

Seks w dojrzałym wieku to nie tylko przyjemność, ale także pożyteczność. Poza fizycznym zbliżeniem z partnerem seks buduje wzajemną bliskość, poprawia satysfakcję ze związku i nasze samopoczucie, nabiera zupełnie nowego wymiaru, a jego regularne uprawianie potrafi chronić przed wieloma chorobami. Spójrzmy jakie korzyści płyną z regularnego seksu w średnim wieku.

Zalety seksu w dojrzałym wieku

Fot.Pixabay

Seks w dojrzałym wieku to balsam na serce, umysł i ciało. Zyskuje zarówno nasze ciało, jak i dusza. Oto główne zalety regularnego seksu:

Relaksuje, odpręża, poprawia samopoczucie i kondycję i formę - podczas seksu możemy spalić nawet pół tabliczki czekolady!

Poprawia wygląd naszej skóry – seks pobudza krążenie, a dzięki temu nasza skóra jest lepiej ukrwiona, a zatem przeciwdziałamy pajączkom, żylakom i cellulitu

Ujędrnia i rzeźbi nasze ciało – podczas seksu wykonujemy specyficzne ruchy, które  rozgrzewają i rzeźbią nasz mięśnie pośladków, brzucha, tułowia i ud  

Zmniejsza ryzyko depresji i obniża poziom stresu  - to za sprawą wydzielanych podczas seksu endorfin i oksytocyny

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama