Randkowanie online po 50-tce to wciąż trudny temat?

Pamiętasz tę pierwszą randkę? Spocone dłonie. Niezręczna rozmowa. Stres… Po przekroczeniu 50-tego roku życia przynajmniej stres mija. Ale mimo to badania pokazują, że tylko jedna piąta samotnych osób w wieku 50 lat umawia się na randki. Ponad 40 procent twierdzi, że zastanawia się nad tym, czy warto randkować po 50-tce.

Jeśli chodzi o powód braku randkowania na portalach randkowych, prawie 60 procent twierdzi, że nie potrzebują nowego związku i nowego partnera, aby być szczęśliwym.

Tylko twierdzi, bo w rzeczywistości po prostu nie wiedzą, od czego w ogóle należałoby zacząć… A prawie 30 procent twierdzi, że jest to zbyt stresujące (wracają pamięcią do tych spoconych dłoni i niezręcznych rozmów).

Z pozytywnej strony, randkowicze 50 plus wydają się być całkiem sprytni w poszukiwaniu partnera czy partnerki. Większość uważa, że teraz podejmuje lepsze decyzje dotyczące wyboru, niż gdy byli młodsi – lepiej znają swoje oczekiwania, łatwiej odczytują osobowość innych osób. I w końcu - przecież dojrzały wiek to najlepszy moment na randkowanie, aby uniknąć poczucia starości, samotności. Nowa miłość to sposób na zatrzymanie, a nawet cofnięcie zegara biologicznego.

Większość jednak szuka nowej sympatii w tradycyjny sposób – przez rodzinę, znajomych… To ogranicza możliwości poznania nowych, ciekawych osób, które mogłyby stać się nową drugą połówką.

Serwisy randkowe to wciąż emocjonalne wyzwanie dla osób w dojrzałym wieku, choć niosą one bardzo dużo korzyści – o wielu zaletach zawierania znajomości poprzez portale randkowe możesz przeczytać tutaj.

Na szczęście szczęśliwych miłości po 50-tce z Internetu jest coraz więcej. Warto spróbować i dać sobie szansę na nowy związek.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner