Single 50 plus - co robić, a czego unikać na pierwszej randce

Pierwsza randka. Co warto wiedzieć, gdy wybierasz się z nią czy z nim na spotkanie w realu.

Myśl o pierwszej randce może być trochę przerażająca, szczególnie jeśli dawno z nikim się nie umawialiście. Od czego zacząć, aby spotkanie nie przyprawiało Cię o takie emocje, a było czymś przyjemmnym?
Zrelaksuj się, weź głęboki oddech. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zmierzyć się z tym wcale niebagatelnym wydarzeniem.

Do stresu związanego z pierwszą randką podejdź z humorem, pragmatyzmem i przede wszystkim pozytywnym nastawieniem. Pozbądź się wszelkich oczekiwań i otwórz się na każdą znajomość, nawet jeśli on czy ona tylko zostanie nowym przyjacielem, znajomym, znajomą.

Liczy Twoja postawa w trakcie pierwszej randki

Bardzo ważne jest nastawienie i postawa, dlatego kontroluj swoje myśli. Przed randką nie fantazjuj i unikaj w wyobraźni romantycznych scenariuszy waszego spotkania czy potencjalnego związku. W młodszych latach zapewne niejednemu z nas choć raz zdarzyło nam się tak, że przed pierwszą randką z podekscytowania snuliśmy w myślach już wspólny, romantycznie spędzany czas czy nawet miesiąc miodowy.

Na szczęście wraz z wiekiem przychodzi bardziej uzasadnione myślenie. Ważne jest również sprawdzenie, czy jesteś gotowy na randki po rozwodzie lub przegranej. Nowa osoba zasługuje na świeże spojrzenie i bezstronne opinie bez porównań - pozytywnych lub negatywnych - z twoim byłym partnerem czy partnerką. 

Tego NIE rób na Waszej pierwszej randce

  • Nie mów zbyt dużo o swoim zdrowiu, finansach i rodzinie
  • Nie mów zbyt dużo o swoich ex
  • Nie oceniaj innych
  • Nie pij za dużo alkoholu
  • Nie uprawiaj seksu w pierwszej randce (chyba, że ​​masz kilka tygodni życia)

Wyglądasz jak moja była żona/były mąż

Na pierwszej randce ograniczmy porównania do naszych byłych mężów, byłych żon, partnerów czy partnerek.

Jako dojrzali randkowicze, mamy za sobą bagaż doświadczeń, ale nie musimy dzielić się nim na pierwszym spotkaniu z nowo poznana osobą. Starajmy się utrzymać konwersację innymi tematami – pierwsze wspólne spotkanie to idealna okazja do poznawania wzajemnych hobby i odkrywania wspólnych obszarów zainteresowań z Twoją nową Sympatią.

Randki singli 50 plus, czyli TAK - to zróbmy wybierając się na pierwszą randkę

  • Ubierz się wygodnie, inteligentnie i odpowiednio do miejsca, w które się wybieracie
  • Wybierz publiczne miejsce –idealnie sprawdzi się dobra kawiarnia
  • Bądź urocza i zrelaksowana /Bądź szarmancki i zrelaksowany
  • "Ubierz się" w pewność siebie

Spotykając swoją potencjalną drugą połówkę kieruj się rozsądkiem i ufaj swojej intuicji

Każdy ma swój rozsadek i intuicję, której warto słuchać, gdy rozpoczynamy swoją przygodę z poszukiwaniem partnera w Internecie, randkowaniem online a w końcu spotkaniem we dwoje w realu. A randka z nieznajomym czy nieznajomą nie będzie nam straszna, gdy pójdziemy na nią z pozytywnym nastawieniem, dobrym humorem, naturalnością i przede wszystkim, gdy będziemy na niej sobą. Nie oczekujmy na początku zbyt wiele, bądźmy szczerzy i otwarci na nową znajomość a wszystko potoczy się w odpowiednim tempie i z właściwym efektem.

 Pierwszą randkę po utracie partnera lub rozwodzie masz za sobą? Może chcesz podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami z pierwszej randki, a także pułapkami, których należy unikać? Czekamy na Wasze listy!

 Opracowanie na podstawie: sixtyandme.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama