Niebezpieczeństwa i ryzyko związane z randkami po znajomości zawartej na portalu randkowym w Internecie

Serwis randkowy to w tej chwili najpopularniejszy sposób na zawieranie nowych znajomości z interesującymi i ciekawymi ludźmi, zarówno w Twojej okolicy, jak i w całej Polsce.

Istnieją jednak realne zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z randkami za pośrednictwem Internetu. Randkowicze online, którzy rozważają nawiązanie i nawiązanie relacji z ludźmi w Internecie, powinni poznać potencjalne ryzyka. Zwiększenie czujności pozwoli im na uniknięcie zagrożeń.

Podawanie danych osobowych na portalu randkowym

Rozmawiając z nieznajomymi przez Internet, należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność. Nigdy nie należy na początku znajomości podawać żadnych danych osobowych, takich jak numery telefonów, adresy, numery kart kredytowych, numery ubezpieczenia społecznego lub daty urodzenia. Podając te dane należy mieć świadomość, że mogą one zostać wykorzystane przez drugą stronę. Pamiętaj również, że jeśli inny randkowicz czy świeżo poznana osoba na portalu randkowym prosi o Cię od razu o podanie Twoich danych osobowych, bądź czujny i rozważ utrzymanie takiej znajomości.

Zbyt szybkie spotkanie z innym randkowiczem w realu

Aby uniknąć niebezpieczeństwa, daj sobie więcej czasu na poznanie takiej osoby poprzez portal randkowy, zanim zdecydujesz się na spotkanie z nią. Serwis randkowy zapewnia większą anonimowość i bezpieczeństwo korespondencji – w każdej chwili możesz usunąć konto i zrezygnować ze znajomości.

Ryzyka randkowania w internecie

Fot. Freepik

Planowanie pierwszej randki

Kiedy się umówicie, koniecznie spotkaj się w publicznym miejscu, na przykład w restauracji. Poinformuj także swoją rodzinę czy znajomych, dokąd zmierzasz, z kim się wybierasz i kiedy planujesz wrócić.

Przestrzeganie powyższych zasad pozwoli nam czerpać maksymalnie dużo przyjemności z pierwszych randek i poznawania nowych ludzi, minimalizując zagrożenia.

Więcej o bezpiecznych randkach na portalu razem50plus.pl przeczytaj tutaj.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama