Jak dobrze rozpocząć pierwszą rozmowę na portalu randkowym? Oto 5 wskazówek, jak stworzyć idealną pierwszą wiadomość.

Rozpoczynasz swoją przygodę z randkowaniem online, ktoś Cię urzekł i zastanawiasz się jak zacząć rozmowę, co napisać w pierwszej wiadomości? Podpowiadamy pięć prostych kroków do stworzenia idealnej pierwszej wiadomości.

Wszyscy internetowi randkowicze doświadczają podobnego uczucia - szczególnie, jeśli są na początku drogi do poznania swojego idealnego partnera czy partnerki przez Internet. Niektórym zdarza się tak, że gdy klikają w okno wiadomości serce zaczyna nieco mocniej bić, a słowa które normalnie przychodzą tak naturalnie, nagle gdzieś znikają. Jeśli Tobie też zdarza się podobnie to zrelaksuj się, weź kubek ulubionego napoju, a my przeprowadzimy Cię przez pięć kroków, które warto wykonać jeśli chcesz, aby Twoja pierwsza wiadomość była naprawdę dobra, a przekaz skuteczny. Oto one:

Sprawdź swój profil randkowy w serwisie

Ten krok jest prosty, ale absolutnie niezbędny. Nie ma znaczenia, jak czarująca jest nasza wiadomość, jeśli nie mamy profilu, który by ją poparł. Twój profil jest tak samo ważny jak wiadomość, którą wyślemy. Osoba, która ją od Ciebie odbierze z pewnością sprawdzi Twój profil, zanim Ci odpowie. Upewnij się więc, że masz (przynajmniej) zdjęcie główne i w pełni uzupełniony profil. Uzupełnione profile mają znacznie większy"odzew" (niż te nieuzupełnione)

Zwracaj się do adresata Twojej randkowej wiadomości po „imieniu” (loginie)

Jest coś niezwykle osobistego w używaniu czyjegoś imienia/loginu, nawet jeśli jest to osoba obca - na razie rzecz jasna. Używanie imienia w wiadomości, którą wysyłasz pokazuje, że poświęciłeś/aś (przynajmniej) trochę czasu na zapoznanie się z jej/jego profilem i nie wysyłasz tej samej wiadomości wszystkim kobietom/mężczyznom, którymi jesteś zainteresowany/a

W wiadomości nawiąż do tego, co przeczytałeś/aś na jej/jego profilu na portalu randkowym

Prześledź jej/jego profil i zacznij od ciekawostek, które tam znajdziesz. Im bardziej pokażesz, że poświęciłeś/aś czas na dokładne sprawdzenie profilu, tym bardziej atrakcyjny i interesujący będzie Twój przekaz. Jeśli znajdziesz na profilu coś, co Cię rozśmiesza śmiało o tym napisz. 

Wiadomość zakończ interesującym pytaniem skierowanym do drugiego randkowicza

Takie pytanie zrodzi Ci się, gdy będziesz przeglądać profil osoby, do której chcesz napisać wiadomość.  Jedną z najlepszych technik rozpoczynania konwersacji jest zadawanie pytań otwartych - to pytania, które zachęcają ich do dalszego poszerzenia niż tylko odpowiedź "tak" lub "nie". Weź coś z jego/jej profilu lub zdjęć i nawiąż do czegoś, co Cię zaintrygowało. Skoro wybrali te zdjęcia i napisali swoją biografię taką, a nie inną to prawdopodobnie będą chcieli rozmawiać o tych rzeczach. 

Wiadomości na stronach randkowych pisz krótko i uprzejmie

Nie rozpisuj się zbytnio. Nie pisz za dużo o sobie, żeby zbyt wcześnie nie "odkrywać" swojego serca. Poczekaj, aż poznacie się bliżej. Wymieńcie przynajmniej kilka wiadomości ze sobą.
Najlepsze pierwsze wiadomości zawierają to, o czym mówiliśmy powyżej:

  • imię osoby,do której piszesz
  • coś, co wyróżniało się w ich zdjęciu / profilu / bio 
  • i ciekawe, otwarte pytanie.

Próbujesz tylko rozpocząć rozmowę, nie po to, aby od razu zdobyć jej/jego sympatię, więc zachowaj swoją pierwszą wiadomość w zaledwie kilku zdaniach.

Opracowanie na podstawie: ourtime.co.uk

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner