Jakiego mężczyzny pragniesz kobieto 50+?

Współczesna kobieta to ciężki orzech do zgryzienia. Skończyły się czasy potulnego posłuszeństwa i bezwzględnego oddania mężczyźnie. Nie chcemy pana i władcy, wokół którego mamy tańczyć, a w dalszej perspektywie – niańczyć. O nie!

Autorka tekstu: Ela Hübner, blogerka 50+

Coraz częściej owszem, pragniemy tańczyć, ale razem z naszym partnerem, wspólnie przeżywać tanga, walce i polki. A może nawet rock’n’roll. Większość kobiet troszczenie się o bliskich ma we krwi. Naturalne jest więc, że będzie o tego swojego Misia dbała i drapała za uszkiem, dogadzała obiadkiem i innym miodkiem. ALE Koteczka, żeby mruczeć też potrzebuje głasków i mleczka. Dziś kobiecie nie wystarczy ktokolwiek w portkach u jej boku, choćby pił i bił, ale żeby tylko był. Chcemy z relacji czerpać też coś dla siebie. Chcemy, aby w takim związku było miejsce na wzajemne wsparcie i zrozumienie, a także na nasze potrzeby i tęsknoty. Czyż nie?

Jakiego mężczyzny szukają kobiety po 50-tce?

Fot. Freepik

No to jakiego mężczyzny szukasz? Ha! I tu zaczyna się kłopot. Dojrzała kobieta ma już swoje wymagania, zna siebie i wie czego potrzebuje. Nie ulega też już tak łatwo emocjom. Niemniej, listy oczekiwań kobiet wobec potencjalnego partnera obrosły legendą, a „rycerz na białym koniu” to najmniejszy pikuś. Niestety w życiu częściej pojawiają się Don Kiszoci na szkapinie albo żaby, które nie zawsze zamieniają się w księcia. I biedni mężczyźni biadolą, że katalog kobiecych kryteriów to mieszanka sprzecznych komunikatów, niespełnialna przez przeciętnego śmiertelnika. Męski, ale wrażliwy, odpowiedzialny, ale z fantazją. Czasem nie do pogodzenia. A Ty albo powoli zamieniasz się w szkielet na ławce czekający na ideał albo decydujesz się na życie z żabą. I wiesz co, czasem okazuje się to wyborem nienajgorszym, bo odkrywasz, że żaba ma serce i charakter. I chrzanić księcia.

Jednym z moich ulubionych filmów jest brazylijska komedia z 1976 roku „Dona Flor i jej dwóch mężów”. To obraz znakomicie pokazujący meandry kobiecej duszy. Bohaterka najpierw wychodzi za mąż za przystojnego i obdarzonego fantazją utracjusza i bon-vivanta. Ten przyciąga ją swoim urokiem i czarem, ale nieustannie przysparza zmartwień. Po jego nagłej śmierci drugim mężem Flor zostaje stateczny i solidny aptekarz, który zapewnia jej wygodne, ale nudne i pozbawione wrażeń życie. Dona Flor tęskni do hulaki, aż pewnej nocy duch zmarłego pojawia się w jej małżeńskim łożu, żeby zrekompensować jej niedostatki obecnego pożycia. Marzenie wielu kobiet? Myślę, że tak! Nie tylko mężczyźni śnią o dwóch partnerkach, które zaspakajałyby ich wszystkie potrzeby. Nasza kobieca podświadomość też chciałaby 2 w 1. O pardon, 10 w 1.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama