5 tematów, których lepiej nie poruszać na pierwszej randce

Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się, że na randce w trakcie rozmowy zobaczyliście, że nagle znika blask w oczach partnera czy partnerki ? Zastanawiacie się

Dla niektórych randkowanie w wieku dojrzałym, powrót do przysłowiowej gry może być stresujące. Jednych zniechęca obawa o brak tematów do dyskusji z nowym znajomym czy nową znajomą, drugich nieudana poprzednia randka. Mimo, że na początku rozmowa jest miła, to jakoś w pewnym momencie druga strona nie wykazuje większego zainteresowania nami. Zastanawiamy się czy coś zrobiliśmy nie tak, a może powiedzieliśmy coś, co drugą stronę zdystansowało do nas.

Oto 5 tematów, których należy unikać w rozmowie z partnerem czy partnerką na pierwszej randce.

Twój dotychczasowy związek / małżeństwo

Jest to dobry i ważny temat, ale nie na pierwszą randkę. Warto zostawiać go na później, gdy już bliżej się poznacie. Twoja randka powinna sprawiać wrażenie, jakby była głównym tematem wieczoru - a nie duchem przeszłego związku.

Problemy z dziećmi i rodziną z poprzedniego związku

I znowu – nie teraz. Za dużo chcemy powiedzieć i za wcześnie. Narzekanie na krewnych (nawet gdy jest to uzasadnione) może sprawić, że będziesz wydawać się osobą krytyczną i nudną na pierwszej randce. Pozwól swojemu partnerowi/partnerce lepiej poznać Ciebie zanim pozna rodzinę ( do tego w mało pozytywnym świetle)

Historie ludzi, których nie zna osoba, z którą jesteś na randce

Jest to prawdopodobnie dobra rada dla każdej rozmowy: ogranicz dyskusję nieznanych „stron trzecich” do kilku minut lub mniej. Oczywiście są wyjątki od reguły (zabawne historyjki, odpowiednie anegdoty, gwiazdy itp.), Ale ogólnie rzecz biorąc ludzie nie są zainteresowani ludźmi, których nie znają.

Polityczne i religijne punkty widzenia

To powinno być oczywiste. To po prostu niegrzeczne, aby wyciągnąć mydelniczkę przed kimś, kogo właśnie poznajemy. Polityka i religia to bardzo ważne dyskusje na... później.

Pieniądze na pierwszej randce

Mówienie o finansach - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych ich stronach - jest dla większości ludzi bardzo niekorzystne. I nigdy, przenigdy nie narzekaj na koszt randki, jeśli to ty płacisz. Druga osoba może to odebrać, jakbyś żałował, że się na tę randkę umówiliście.

W związku nie powinno być tematów, których nie poruszacie, ale na początku znajomości nie strzelaj z przysłowiowej armaty.  Daj się poznawać stopniowo, na cebulkę: odkryj warstwy, a soczyste zachowaj na później.

Opracowane na podstawie: ourtime.com/magazine

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama