9 rzeczy, które powinna wiedzieć kobieta 50+ na temat randek w wieku dojrzałym

Randki w wieku dojrzałym przypominają rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Zobacz, co warto zebys wiedziała, gdy masz 50 lat i zaczynasz na nowo przygodę z randkami.

9 porad dla kobiety 50+ gdy zaczyna randkować online

Fot.Freepik

# 1 – Napisz na kartce swoje cele -jeden, który zamierzasz osiagnąć w krótkim czasie i drugi, który chcesz zrealizować w dłuższej perspektywie czasu

Nie od dziś wiadomo, że spisywanie na kartce papieru swoich zadań, refleksji, powiedzeń celów skutecznie przynosi rezultaty. Ten sposób przenoszenia marzeń, myśli na rzeczywistość sprawdza się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jeśli faktycznie zależy Ci na poznaniu wymarzonego mężczyzny spisz (tylko dwa) cele. To, co chciałabyś osiągnąć w krótkim okresie i to, na co możesz wytrwale czekać i dostać później.

Przykładowo, celem Twoich randek, na którym Ci zalezy tu i teraz może być to, że chcesz po prostu dobrze się bawić, miło spędzać czas i poznać ciekawych mężczyzn (niekoniecznie kandydatów na partnera)

Zaś długoterminowym celem niech będzie bycie w zaangażowanym związku, nawiązanie bliskich relacji.

# 2 - Przestań szukać pretekstów, żeby nie umawiać się na randki

Czy Ty też należysz do tej grupy kobiet, które mówią: "Teraz nie jest właściwy czas”. Pytamy więc, jeśli nie teraz, to kiedy?

Takie myśli często wywołuje strach, obawy, trudne doświadczenia z przeszłości. Tylko czego się bać? Jeśli masz za sobą nieudany związek, trudne przeżycia to wyciągnij z tego lekcje i idź naprzód. Teraz, kiedy jesteś bogatsza o doświadczenia, masz większą wiedzę o życiu, o związku, znasz lepiej swoje oczekiwania, jesteś mądrzejsza…Strach ma tylko wielkie oczy…

Najtrudniejszy pierwszy krok…śpiewała Anna Jantar. Każdy następny będzie łatwiejszy po to, aby na końcu spełniło się marzenie. Marzenie o miłości, nowym przeżyciu, uczuciu bliskości. A marzenia trzeba spełniać… (nie wystarczy mówić, że się spełniają, trzeba losowi pomóc!)

Przekonaj się, że warto, bo po drodze... może się okazać, że dobrze się bawisz!

# 3 - Brak zrozumienia języka, który mężczyźni się posługują i jak odbierają to, co my kobiety mówimy może powstrzymać cię od znalezienia dobrego faceta. Nawiasem mówiąc, nie są przecież kobietami w męskich ciałach

Mężczyźni nie lubią mówić o uczuciach, chociaż są znacznie bardziej emocjonalni niż myślisz.

Spróbuj zrozumieć i nauczyć się języka, którym posługują się mężczyźni. Z czasem przekonasz się, że zaczynasz coraz częściej zaspokajać swoje potrzeby, bez ciągłego proszenia w kółko tego, czego chcesz.

# 4 – Przestań być perfekcjonistą co do tego, jacy muszą być mężczyźni, aby móc się z Tobą umówić

O wiele ważniejsze jest znalezienie kogoś, kto Cię rozbawi, rozchmurzy, kiedy trzeba i otworzy Twoje serce, niż ciągłe szukanie idealnego mężczyzny. Takich tez nie ma, bo nikt nie jest idealny.

# 5 - Wyjdź ze swojej strefy komfortu i umów się z mężczyznami, którzy różnią się od Twojego typu

Twój typ nie sprawił ci już tyle szczęścia w przeszłości, więc dlaczego teraz ten sam typ miałby Cię uszczęśliwić?

# 6 - Przestań umawiać się z rozsądku, a zacznij to robić prosto z Twojego serca

Twoje serce niekoniecznie chce tego, co podpowiada Ci Twój umysł, zwłaszcza jeśli chodzi o mężczyzn.

Pamiętaj, że Twój umysł zawsze stara się zapewnić ci bezpieczeństwo i strefę komfortu.
Zaś Twoje serce chce, abyś czuła się kochana, szanowana i uwielbiana, co jest cechą, której pragniesz, jeśli chcesz być w poważnym związku.

# 7 – Jeśli jesteś na portalu randkowym, bądź widoczna! Daj się zauważyć innym mężczyznom dzięki świetnym zdjęciom i ciepłym, zapraszającym profilem randkowym

Mężczyźni są wzrokowcami i chcą zobaczyć Ciebie i Twój piękny uśmiech a nie zdjęcia Twojego kota, scenerię z ostatnich wakacji czy ulubiony strój bez ciebie.

# 8 - Randki mogą być zarówno przytłaczające, jak i wyczerpujące

W razie potrzeby należy zrobić sobie przerwę. Rób to, co sprawia Ci największa przyjemność. Gdy to zrobisz, poczujesz się odmłodzona i gotowa na nowo.

# 9 - Baw się dobrze na każdej randce, czerp radość z każdego spotkania, z każdej nowej znajomości

Każdy ma swoją historię ... podejdź do każdego spotkania tak, aby tę historię poznać. Każdy z nas jest ciekawy i interesujący na swój sposób.

Takie podejście sprawia, że ​​randka jest o wiele fajniejsza!

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner