5 powodów, dlaczego randka po pięćdziesiątce nie spełnia naszych oczekiwań

Zakochać się jest łatwo, niezależnie od wieku. To efekt chemii, która sprawia, że ta nowo poznana na randce osoba wydaje się idealna i stworzona dla Ciebie. Czy taka randka może się nie udać?

Miłość Twojego życia, także ta znaleziona w dojrzałym wieku, nie powinna się dopasować do Ciebie, bo stracisz coś w swoim życiu. Powinna Cię uzupełniać. Oczywiście, posiadanie wspólnych zainteresowań jest również ważne dla podtrzymania relacji w związku, ale to Twoja indywidualna pasja utrzyma związek przy życiu i nada mu blask.

Pragniesz pójść na randkę tylko z atrakcyjnym wizualnie mężczyzną lub piękną kobietą

Media nauczyły nas myśleć, że nowo poznana osoba jest atrakcyjna tylko wtedy, gdy jest piękna lub przystojna. A zwłaszcza po 50, związek to wiele więcej niż piękno. Gdy się starzejesz, twój wygląd i piękno będą pochodzić z wewnętrznego blasku, mądrości i dobrego samopoczucia.

Szukasz doskonałości w nowym związku

Konsekwencją rozwodu czy rozstania jest to, że nie chcesz więcej ponieść porażki. Więc zaczynasz szukać idealnej partnerki czy partnera. Na pierwszej randce, przy kawie, zamiast dobrze się bawić, przeprowadzasz rozmowę rekrutacyjną na Twojego życiowego partnera. Jeśli brakuje jakiejś rzeczy na Twojej liście życzeń, kończysz randkę i wychodzisz.

W wieku dwudziestu lat budowaliśmy związki dzięki wspólnemu spędzaniu czasu. Nie szliśmy na pierwszą randkę, próbując dowiedzieć się, czy wybrany chłopak czy dziewczyna spełnią kryteria, aby zostać żoną czy mężem. Po prostu spędzaliśmy czas razem I tak się zakochiwaliśmy.

Po 50-tce, w wieku dojrzałym każde z nas posiada spory bagaż doświadczeń, który możemy wykorzystać w nowym związku. Rozważ rezygnację z dążenia do małżeństwa i baw się poznawaniem i spędzaniem czasu z nową drugą połówką. Większość osób po 50. roku życia jest w pewnym stopniu samotna i chętnie zaangażuje się w nowe relacje i związki!

Nigdy nie wiadomo, czy osoba, którą zaprosiliśmy na randkę, okaże się z czasem najlepszym kandydatem na nowego partnera po pięćdziesiątce. Wszystko, co musisz zrobić, to dać mu szansę.

Opracowanie własne na podstawie huffingtonpost.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama