3 etapy życia po rozwodzie – jak znów szybko cieszyć się życiem

Skala rozwodów po 50-tce rośnie. Podczas, gdy liczba rozwodów we wszystkich innych grupach wiekowych spada, coraz więcej par i małżeństw po 50-tce rozstaje się. Ci, którzy przechodzą przez rozwód w wieku dojrzałym, wiedzą, że nie jest łatwo i nie taki był plan. Ale rozwód po 50-tce może pozwolić ci na naciśnięcie przycisku reset – pozwoli być ponownie osobą, którą chcesz być i ruszyć do przodu w ekscytującą podróż.

Odżywanie po rozwodzie

Ten etap dotyczy wyłącznie Ciebie - jest to Twoja szansa, aby zacząć naprawiać swoje dojrzałe życie.

Zacznij od stwierdzenia, że ​​twoje małżeństwo nie było porażką. Miało też pozytywne aspekty (na przykład przyszły na świat twoje dzieci), a zarówno związek, jak i jego koniec pozwoliły lepiej poznać siebie. Cytując stare przysłowie – „co nas nie zabije, to nas wzmocni”. I druga sprawa - może to być trudne, ale trzeba umieć wybaczyć. Jeśli byłeś czy byłaś skrzywdzona, prawdopodobnie nigdy tego nie zapomnisz, ale będzie o wiele lepiej, jeśli wybaczysz. Przebaczenie pozbawia mocy sprawcę i daje je tobie. Trzymanie się gniewu tylko cię rani.

A na koniec najważniejszy krok w tym etapie: mów ponownie swoim głosem. Podczas małżeństwa w naturalny sposób dostosowujemy się do współmałżonka. Ale teraz mamy wreszcie szansę albo wrócić do tego, kim byliśmy, albo odkryć siebie na nowo i być tym, kim chcemy być teraz.

To Twoja szansa i moment, aby wyczyścić historię. Możesz iść naprzód z osobowością, która naprawdę jest twoja. Czas zdać sobie sprawę, że przed Tobą świetlana przyszłość.

Cieszenie się życiem po 50-tce

Po pierwsze, nie śpiesz się. Jak rozliczysz się ze swoją przeszłością, będziesz gotowy czy gotowa na nowe relacje i związki. Tkwienie w przeszłości to najważniejszy powód nieudanych randek i związków.

Randkuj, flirtuj, romansuj. Może nowa randka doprowadzi Cię do seksu? Ponieważ małżeństwo zobowiązuje do lojalności, to doświadczenie może być jak utrata dziewictwa na nowo.

A gdy przychodzi do znalezienia tego jedynego czy jedynej – dojrzałość i doświadczenie otwiera przed Tobą nowe możliwości w budowaniu relacji. W przeciwieństwie do pierwszego małżeństwa, teraz nie będziesz oceniać potencjalnych partnerów czy partnerek, kim mogą się stać. Zamiast tego osądzasz ich na podstawie tego, kim teraz są. Łatwiej dokonać właściwego wyboru.

To tylko niektóre z kroków, które możesz przejść po rozwodzie w wieku dojrzałym. Ale bez względu na to, jaką drogą ostatecznie podróżujesz, możesz wyjść z tego mocniejszą, szczęśliwszą osobą, gotową cieszyć się tym, co nadchodzi.

Opracowanie własne na podstawie: huffingtonpost.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama