3 etapy życia po rozwodzie – jak znów szybko cieszyć się życiem

Skala rozwodów po 50-tce rośnie. Podczas, gdy liczba rozwodów we wszystkich innych grupach wiekowych spada, coraz więcej par i małżeństw po 50-tce rozstaje się. Ci, którzy przechodzą przez rozwód w wieku dojrzałym, wiedzą, że nie jest łatwo i nie taki był plan. Ale rozwód po 50-tce może pozwolić ci na naciśnięcie przycisku reset – pozwoli być ponownie osobą, którą chcesz być i ruszyć do przodu w ekscytującą podróż.

Brzmi całkiem nieźle, co? Ale, podobnie jak w życiu, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Z rozmów i badań par rozwodzących się, rozwodnika czy rozwodniczkę czekają 3 fazy życia po małżeństwie: Przeżywanie ... Odżywanie ... I nareszcie – Cieszenie się życiem. Ale ponieważ wszyscy jesteśmy różni, oczywiście będziemy podążać własnymi ścieżkami. Oto krótki opis niektórych kroków w każdym z tych trzech etapów, także dla kogoś, kto jest obecnie w związku małżeńskim, ale rozważa rozwód.

rozwód randki po 50-tce

Fot. Freepik

Przeżywanie rozwodu w wieku dojrzałym

Ta pierwsza część podróży polega na opuszczeniu głowy i przepychaniu się do przodu. Jest bolesna, samotna, frustrująca. Bez względu na to, jak złe było twoje małżeństwo lub jak bardzo chciałeś czy chciałaś się rozwieść, wciąż ponosisz ogromną stratę. Więc musisz się smucić. Smutek jest naturalną reakcją na stratę. I musisz tego doświadczyć. Musisz odczuwać ten ból, ponieważ ból pomaga odpuścić stary związek i iść do przodu.

Kolejną ważną częścią tego etapu są sprawy prawne i finansowe. Musisz się rozwieść lub uzyskać separację prawną, rozwiązać wszystkie kwestie finansowe.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama