Randki osób starszych - co warto wiedzieć, gdy zaczynasz przygodę z randkami

Randki seniorów i seksualność u osób starszych często bywa tematem tabu. Dlaczego ten temat omijany jest szerokim łukiem?

Randki osób starszych: 4 wskazówki dla Ciebie

Pamiętaj, że Twoje dzieci nie są Twoimi opiekunami

Randki seniorów mogą być trudne ze względu na ich dorosłe dzieci, które często martwią się potencjalnymi partnerami rodziców. Zauważono, że ​​istnieją dowody na zmianę postaw i bardziej pozytywne wsparcie ze strony dzieci w związku z ponownym małżeństwem rodzica (i, co za tym idzie, randkowaniem). Dla wielu par w późnym wieku niezwykle ważna jest akceptacja rodziny wobec partnera. Pamiętaj, że Twoja rodzina może być Twoim doradcą, ale ostatecznie Twoje decyzje dotyczące randek są Twoimi własnymi.

Znajdź swój sposób na poznanie partnera czy partnerki

Randki online nie są dla wszystkich. Jeśli wolisz osobiście poznać nowych ludzi, rozważ zaangażowanie w aktywności grupowe. Znajdź w twojej okolicy Klub dla seniorów, który organizuje wspólne wyjazdy, wycieczki, spacery, nordic walking, tańce, przejażdżki rowerowe i inne aktywności, które są idealną okazją do poznania swojej przyjaznej duszy.

Komunikuj swoje oczekiwania

Jeśli przez 50 lat byłeś czy byłaś w szczęśliwym małżeństwie, które niestety los odebrał, ponowne małżeństwo pewnie nie wchodzi w grę, nawet jeśli jesteś gotowy na randkę. W porządku! Statystyki dotyczące małżeństwa seniorów pokazują, że wspólne życie rośnie, częściowo dzięki zmianom społecznym wokół idei małżeństwa. Podobno mężczyźni częściej niż kobiety podejmują się powtórnych małżeństw, więc rozmowa o swoich oczekiwaniach z potencjalnymi partnerami czy partnerkami może uratować wiele nieporozumień.

Umawiaj się na randkę w miejscu publicznym

Wielokrotnie już o tym pisaliśmy poruszając temat bezpiecznych randek. Spotkaj się w miejscach, w których przebywają ludzie. Niech będzie to zawsze priorytetowe dla każdej randki, a szczególnie, jeśli umawiasz się z kimś poznanym na portalu randkowym. Umawiając się na pierwszą randkę, upewnij się, że spotkacie się w miejscu publicznym i powiedz znajomemu lub komuś z rodziny, gdzie będziesz. Tutaj możesz przeczytać o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z randkowaniem w sieci.

Opracowano na podstawie: www.griswoldhomecare.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama