Randki przy dużej różnicy wieku

Kiedy starsza partnerka jest już za stara? Kiedy różnica wieku jest zbyt duża na udany związek?

Randki z młodszym partnerem

Fot. Freepik

Nieżyjący już Anthony Quinn miał 81 lat, kiedy związał się z 19-latką. Nieżyjący już Tony Randall miał 75 lat, kiedy poślubił swoją 24-letnią żonę. Mieli dzieci. Ale to skrajne przykłady. Gdzie jest więc granica różnicy wieku?

Po pierwsze, wiek to tylko liczba. Ważne, na ile się czujemy. Często dwoje osób świetnie się dogaduje, nie znając swojego wieku. Dopiero po dłuższej znajomości okazuje się, ile mają lat. I z tego punktu widzenia związek z młodszym mężczyzną czy kobietą nie powinien być problemem. Ale jest jeszcze drugi aspekt – społeczny - większość osób nie chce, aby ich związek wywoływał w ich otoczeniu plotki.

No więc, gdzie jest ta górna granica różnicy wieku w związku między kobietą a mężczyzną?

Pięć? Dziesięć lat? Naukowcy opracowali zasadę, która brzmi "połowa plus siedem" - weź wiek swojej starszej sympatii, podziel ją na pół, a następnie dodaj siedem lat. Tyle powinieneś mieć lat. Na przykład – partnerka mężczyzny w wieku 75 lat powinna mieć minimum 45 lat. To z punktu widzenia naukowego. A co, jeśli chodzi o aspekt społeczny?

W prawdziwym świecie randek istnieje kilka rzeczywistych zasad. Wciąż istnieją normy społeczne. W jednym kręgu duża różnica wieku partnerów będzie nie do zaakceptowania, w innym będzie normą.

Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi, jaka jest maksymalna różnica wieku w związku między kobietą a mężczyzną. Ale w końcu to ich związek i ich życie. Najpierw liczą się ich potrzeby i to, co oni czują. Dopiero potem jest otaczający ich świat.

Opracowanie własne na podstawie washingtontimes.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama