Nie ignoruj oznak samotności po 50-tce!

Każdy z nas potrzebuje chwili, by pobyć samemu - zamknąć za sobą drzwi i skupić się na sobie. Samotność w dojrzałym wieku może być więc uzdrawiająca i pozytywna.

Oznaki samotności: Twój sen jest niespokojny

Badania wskazują, że samotne osoby nie mają dobrego snu - ich sen jest "podzielony", a im bardziej jesteśmy samotni, tym większa liczba wybudzeń w ciągu nocy.

Oznaki samotności: Kochasz gorący prysznic

Wygląda na to, że samotni preferują dłuższe kąpiele w cieplejszej wodzie. Naukowcy zbadali powiązania pomiędzy ciepłem fizycznym a społecznym i doszli do wniosku, że ludzie używają ciepła fizycznego jako substytutu ciepłych więzi społecznych.

Oznaki samotności: Kupujesz dużo (niepotrzebnych) rzeczy

Jest takie stare powiedzenie, że "miłości nie można kupić". Dlatego Ci, którzy cierpią z powodu braku więzi społecznych, zaczynają mieć emocjonalny związek z dobrami materialnymi.

Czy można „zarazić się” samotnością?

Badania neurobiologów wskazują, że samotność może rozprzestrzeniać się poprzez kontakty społeczne. Oznacza to, że możesz poczuć się samotny, jeśli ktoś, z kim jesteś bezpośrednio związany, jest samotny. To fascynujące odkrycie, ponieważ pokazuje, jak połączeni jesteśmy jako istoty ludzkie. Ludzie są zwierzętami społecznymi i żyjemy w złożonym ekosystemie współzależności. To, co dobre (lub złe) dla innych osób w naszej grupie, jest często dobre (lub złe) dla nas.

Jeśli uważasz, że czujesz się samotny, nie poddawaj się! Wyjdź z domu, spróbuj czegoś nowego. Wciąż jest tak wiele do odkrywania i czerpania radości z życia. Będąc razem, możemy walczyć z samotnością i odkrywać na nowo ciepło ludzkich relacji w życiu codziennym.

Opracowanie własne na podstawie: sixtyandme.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner