Nie ignoruj oznak samotności po 50-tce!

Każdy z nas potrzebuje chwili, by pobyć samemu - zamknąć za sobą drzwi i skupić się na sobie. Samotność w dojrzałym wieku może być więc uzdrawiająca i pozytywna.

Ale istnieje różnica między byciem samemu (ciesząc się jednocześnie własnym życiem i doceniając wygodę bycia samym) i samotnością (uczuciem bolesnej tęsknoty za intymnością i towarzystwem innych ludzi).

Dlaczego samotność jest tak niebezpieczna w dojrzałym wieku?

We współczesnym świecie ludzie utknęli w pewnych wzorcach zachowań, gdzie stali się samotni w kierunku negatywnym, autodestruktywnym. Jeśli nie patrzysz na znaki ostrzegawcze bycia samotnym, możesz narażać się na ryzyka zdrowotne, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

samotność po 50-tce

Fot. Freepik

Gdzie zaczyna się samotność? W życiu 50-cio plus latka dochodzi do zmian, które mogą prowadzić do poczucia izolacji i braku celu w życiu. Mogą to być np. utrata pracy, dyskryminacja ze względu na wiek, rozwód, zachorowanie lub śmierć rodziców, opuszczanie domu przez dzieci i inne niepokojące życiowe wyzwania.

Nasze lata 50. i 60. to czas refleksji i przejścia do nowego stylu życia i nowych relacji - a to może naturalnie sprawić, że poczujesz się samotny i zagubiony. Oto niektóre znaki ostrzegawcze, których nie wolno ignorować.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner