Jak znaleźć miłość, gdy masz ponad 50 lat - 5 wskazówek od par, które poznały i poślubiły po 50.

Co łączy pary, które poznały swoją nową miłość w dojrzałym wieku? Czy jest recepta na znalezienie partnera po 50-tce?

 5 wskazówek od par, które poznały i poślubiły po 50. - razem50plus.pl

Fot.Pixabay.

Poznając miłosne historie par, które poznały się i poślubiły po 50-tce można zauważyć, że doświadczyli podobnej podróży w kierunku znalezienia nowej miłości w dojrzałym wieku.

Jedna z blogerek 50+ zebrała na podstawie prawdziwych miłosnych historii wskazówki, które wg niej prowadza do znalezienia partnera w dojrzałym wieku. Możesz szczegółowo poczytać o tym na jej blogu Midlife rambler albo w pigułce poniżej.

5 wskazówek jak znaleźć miłość po 50.

1. Zostań tym, kim chcesz do siebie przyciągnąć

Jeśli szukasz partnera, który będzie pozytywnie nastawiony do życia, sama miej takie nastawienie. Z tą radą można się też spotkać w książce "Powrót do miłości" autorstwa Marianne Williamson, która jest wspaniałą książką do przeczytania, jeśli chcesz wnieść więcej miłości do swojego życia. Chodzi w niej o to, aby zrobić listę wszystkich atrybutów, które chcesz mieć w partnerze. Wymień tyle rzeczy, ile możesz wymyślić. Następnie zadaj sobie pytanie: "Czy ta osoba chciałaby być ze mną?"

Na przykład, powiedzmy, że chcesz być z kimś z wielkim poczuciem humoru, z kimś kto sprawi, że będziesz się śmiać. Ta osoba będzie chciała być z kimś, kto jest równie pełny radości i uwielbia się śmiać. Blogerka przyznaje, że kiedy ona się rozwiodła to nikt nie określiłby jej jako "wypełnioną radością". Dużo czasu i wewnętrznej pracy zajęło jej odzyskanie swojej radości. Zwraca na to uwagę, ponieważ przyciągamy do siebie takich ludzi, jakimi sami jesteśmy. Dlatego kochaj siebie (a jeśli trzeba pokochaj), zanim ktoś inny  pokocha Ciebie.

2. Miej jasny obraz cech, których szukasz u partnera

Zapamiętaj listę, którą zrobiłaś w pierwszym kroku. Trzymaj ją zawsze przy sobie, w torebce, w portfelu i w dowolnej chwili przypominaj sobie te cechy. Po pewnym czasie będziesz w stanie powiedzieć w ciągu kilku randek, czy ta osoba jest dla Ciebie odpowiednia. Posiadanie wyraźnego obrazu partnera, którego pragniesz pomoże Ci rozpoznać go, kiedy się pojawi.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że Twój idealny partner może nie wyglądać tak jak Twoja lista. Ale jeśli masz jasność co do cech, których szukasz u partnera i tych, których absolutnie nie chcesz, Twoja lista pomoże Ci wybrać osobę, która okaże się dla Ciebie odpowiednia.

3. Bądź sobą

Staraj się być naturalna, niczego nie udawaj, nie ukrywaj swojej natury czy osobowości. Coś co Tobie może wydawać się wada, dla kogoś może to „coś” właśnie się spodobać. Po prostu bądź autentyczna. W ten sposób przyciągniesz partnera, który Cię pokocha za to, kim naprawdę jesteś.

4. Rób to, co przynosi Ci radość

W historiach par, które poznały się po 50-tce nie było wspólnej drogi, na której spotkali swoją nowa miłość. Niektórzy poznali swoją drugą połówkę przez znajomych, inni przez randki online, na imprezach publicznych, a jeszcze inni w podróży. Historii jest wiele. Niemniej bloggerka zauważa jedną rzecz, która przyczynia się do poznania właściwego partnera czy partnerki. Otóż znajdywanie szczęścia na co dzień. Robienie czegoś, co człowieka uszczęśliwia. Szczęśliwa osoba przyciąga innych szczęśliwych ludzi.

5. Bądź aktywna w mediach społecznościowych

Fajnie jest nawiązać kontakt ze starymi przyjaciółmi i nawiązać nowe przyjaźnie ze wspólnymi zainteresowaniami. Jeśli masz hobby lub zainteresowania znajdź grupę dla Ciebie. Często takie grupy spotykają się w realu, przenoszą przyjaźnie ze świata wirtualnego do prawdziwego, organizują wspólne wyjazdy i wiele osób mówi że czują się tak, jakby byli starymi przyjaciółmi. To świetny sposób na nawiązanie nowych przyjaźni i droga do znalezienia swojej przyjaznej duszy.

Źródło:

Opracowane na podstawie:midliferambler.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner