Randki w wieku dojrzałym: 8 wskazówek

Randki po 50-tce mogą na nowo ożywić nasze serca i umysły. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak znaleźć miłość, która sprawi że będziemy czuć się fantastycznie w dojrzałym wieku.

Randki dla dojrzałych - porady razem50plus.pl

Fot. Freepik

Jednym ze sposobów, w jaki wielu ludzi wykorzystuje ich późniejsze lata, jest nawiązywanie nowych relacji damsko-męskich. Stety, niestety statystyki pokazują, że rozwodów w Polsce jest coraz więcej, a najwięcej po 50-tce. Dlaczego? Powodów jest zapewne wiele, a jednym z nich najprawdopodobniej jest to, że wtedy zaczynamy być bardziej świadomi naszych potrzeb i potrzebujemy zmiany. Jeśli więc punkt zmiany mamy za sobą, zapomnijmy o tym co „było” i otwórzmy się na „nowe” , bo „nowe” może być zabawne, ekscytujące i satysfakcjonujące. Co więcej, mając życiowe doświadczenie, emocjonalną dojrzałość „nowe” może przyjść z dużo mniejszym dramatem, niż nam się wydaje.

Oto kilka wskazówek, jak zacząć na nowo żyć, zapomnieć o tym co było, spojrzeć do przodu i pójść na udaną randkę:

1.Oddaj się swojej pasji, zrealizuj swoje hobby

Prawda jest taka, że po pięćdziesiątce zaczyna się prawdziwe życie. To idealny czas na podjęcie nowej działalności, na zrobienie czegoś dla siebie, na spełnianie marzeń, realizację planów - pomyśleniu tylko o sobie.

Z perspektywy randek, podejmowanie nowego hobby albo tego, na co dawniej nie było czasu, może być świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Jeśli kochasz gotować, zapisz się na kurs udoskonalający, chcesz nauczyć się nowego języka – co stoi na przeszkodzie, aby zapisać się na naukę w szkole językowej. Rodzaj aktywności, którą wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie – musisz tylko zrobić ten jeden krok, aby zrealizować swoje marzenia. A szczęście w miłości przyjdzie szybciej, niż się tego spodziewasz.

2. Zacznij ćwiczyć iuwolnij hormony szcześcia

Ćwiczenie to jedna z tych rzeczy, które mogą przynieść korzyści niemal każdemu aspektowi zdrowia fizycznego i psychicznego. Aktywność w późniejszym wieku z pewnością może być wyzwaniem, szczególnie jeśli nie robiliśmy tego wcześniej, ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje tyle ćwiczeń, że każdy znajdzie coś, co będzie współgrało z naszą kondycją i naszymi możliwościami. A trening czyni mistrza.

Ćwiczenia poprawiają nastrój i dodają energii oraz zwiększają pewność siebie, a także poprawiają naszą sprawność seksualną.

Jako dodatkowy bonus, zajęcia ruchowe i kluby aktywności mogą być fantastycznym sposobem na zawarcie nowych znajomości.

3. Odśwież swoją garderobę

Powrót do randek to świetny pretekst, by wymienić swoją garderobę i zaopatrzyć się w coś nowego, coś co sprawi, że poczujesz się fantastycznie. To są małe przyjemności, które mogą nam umilić chwile i cudownie wpłynąć na nasza pewność siebie.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner