3 największe przeszkody w randkowaniu po 50-tce  - podpiszesz się pod którąkolwiek z nich?

Istnieją pewne bariery, które mogą uniemożliwić nam znalezienie partnera w wieku dojrzałym. Czy zgadzasz się z nimi?

Bariery, które uniemożliwiają nam poznanie kogoś po 50-tce

Fot.Pixabay.com

Najnowsza ankieta* na temat randek powyżej 50 lat pokazuje, że single 50+ są bardzo wymagający, jeśli chodzi o to, z kim się umawiają. Okazuje się, że są pewne kwestie, które utrudniają a nawet uniemożliwi wybór konkretnego partnera czy partnerki. Oto, co może blokować nas przed umówieniem się na randkę:

Po pierwsze: słabe zdrowie

Po drugie: niestabilność finansowa

Po trzecie:nieatrakcyjność fizyczna

Te obawy nie są zbyt zaskakujące? Ankietowane kobiety w wieku 50+ powiedziały mi, że nie chcą być jego "opiekunką". To, co powstrzymuje kobiety przed randką z Panem w starszym wieku to obawa przed rolą „pielęgniarki” w związku. A co gorsza „pielęgniarki z portfelem”.
Dla wielu kobiet randki po 50-tce mogą być frustrujące, ponieważ wydaje się, że wiele dojrzałych kobiet spotyka starszych mężczyzn, którzy chorują fizycznie albo finansowo lub jedno i drugie.

Wiele singli 50+ ciężko pracowało, aby zbudować swoje gniazdo i nie chcą partnera, który liczyłby na drugą stronę w kwestiach finansowych. Takie podejście wydaje się całkiem rozsądne, jednak warto wspomnieć, że istnieje druga strona medalu. Nigdy nie wiadomo, kto pozostanie zdrowy, a kto zachoruje i będzie potrzebował funduszy. Z drugiej strony, jeśli spotkasz kogoś, kto jest już w drodze do złych problemów zdrowotnych i finansowych, warto już wtedy zadać sobie pytanie, czy chcemy zaangażować się w ten związek.  Warto o tym porozmawiać na samym początku. I niech to będzie nasza decyzja, świadoma.

Nie można zaprzeczyć, że brak fizycznego przyciągania oznacza, że ​​nie ma iskry, nie ma chemii i nie ma nadziei na związek. Wielu coachów zajmujących się relacjami damsko-męskimi twierdzi, że mężczyźni są większymi wzrokowcami niż kobiety i podobnie mają z autopercepcją -  albo czują się atrakcyjni, albo nie. Kobiety natomiast mają szerszy zakres tego, co dopuszczają pod względem fizycznym, i zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest to, że mogą zostać zauroczone samą osobowością partnera i jego urokiem osobistym.

Dobrą wiadomością jest to, że możemy wpływać na postrzeganie naszej osoby i możemy przyczynić się do tego, aby druga strona nas bardziej pożądała. Oto kilka wskazówek, co możemy zrobić, aby zwiększyć naszą atrakcyjność:

Zadbaj o lepszą kondycję, czyli więcej ruchu

Zrzucenie zbędnych kilogramów przyniesie nie tylko wizualną korzyść, ale przede wszystkim będzie miało dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ruszajmy się więc jak najwięcej. A nóż…podczas spaceru, nordic walking, na siłowni czy na basenie spotkamy naszego życiowego partnera?

Noś to, w czym dobrze wyglądasz, a będziesz czuć się pewniej

Nie trzeba mieć markowych i drogich ubrań aby dobrze wyglądać. Jeśli nie wiesz, jakie kolory i style dobrze współgrają z twoim ciałem, poproś o pomoc bliskich, panią obsługującą w sklepie  albo skorzystaj z pomocy fachowca i umów się na spotkanie ze stylistką. Stylistów i stylistek 50+ zajmujących się modą zarówno męską, jak i damską  jest coraz więcej. Odpowiednie kolory dla Twojej skóry i odpowiednie ubranie dla Twojej figury mogą diametralnie zmienić Twój wygląd i dodać Ci pewności siebie. Nie ma potrzeby być trendsetterką mody, ale styl i dopasowane ubrania i kolory pomagają wyglądać i czuć się pięknie. Panowie powinni zaopatrzyć się w nową parę butów i nowy, eleganci pasek. Tak, kobiety zauważają te szczegóły. Zniszczone buty i zużyty pasek nie robią dobrego wrażenia. Zasługujesz przecież na dobry wygląd i ubiór.

Zadbaj o włosy i makijaż

Włosy i buty zdobią kobietę – mówi stare powiedzenie, ale wciąż aktualne. Krótkie włosy są wygodne, ale dodają lat i nie przyciągają oka tak, jak długie. Ponadto, z biegiem lat, rozjaśnianie włosów zmiękcza kontrast ze skórą, szczególnie jeśli początkowo byłaś ciemną brunetką.
Poświęć też pięć minut rano, aby nałożyć róż, tusz do rzęs i błyszczyk na usta. Delikatny makijaż (bardzo naturalny) pomaga wyglądać młodziej i atrakcyjniej.

Aby przyciągnąć miłość, musimy się ruszyć  - dosłownie i w przenośni. Większość singli powyżej 50 roku życia to aktywna grupa, która wciąż chce coś robić robić i wiele zobaczyć.  Częściej wychodź z domu, do ludzi – zacznij coś robić, jeśli nie masz pomysłu zacznij udzielać się charytatywnie, sprawisz tym komuś radość i pomoc. Rozmowa i pomoc buduje. Każdy ruch, każda aktywność daje więcej energii i pobudza serca i umysły; Takie  - z pozoru drobne rzeczy - sprawiają, że ​​jesteś o wiele bardziej interesującą osobą i daje ci też temat do dyskusji na randce.

Myśl pozytywnie

Wielu ludzi korzystających z coachingu randkowego narzeka na ludzi o negatywnych nastawieniach. Zarówno mężczyźni jak i kobiety wolą partnera, który jest optymistyczny i dobrze czuje się w swoim życiu. Jeśli czujesz się źle z powodu tego, co oferuje życie, nie oczekuj, że partner wypełni tę pustkę. Musisz czuć się dobrze w swoim życiu, zanim zaczniesz dzielić je z kimś innym.

Znalezienie miłości po 50 jest absolutnie możliwe. Osoby zarejestrowane w portalu Razem50plus.pl znajdują miłość, podobnie jak tysiące innych singli po 50. Ważne, żeby być gotowym na nową miłość, pozamykać „stare” sprawy, zamknąć je w szufladzie i patrzeć pozytywnie w przyszłość.

Opracowano na podstawie:huffingtonpost.com

*Przeprowadzona przez portal ourtime.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama