Jak zatrzymać go przy sobie po pierwszej randce?

Pierwsza randka za wami. Co zrobić by utrzymać tę znajomość? Jak wzmocnić jego zainteresowanie sobą?

Jak zainteresować go sobą po pierwszej randce?

Pierwszą randkę macie za sobą. Spotkanie oceniasz jako udane, i czujesz, że mogłoby cos z tego wyjść. W brzuchu pojawiły się motyle, a uśmiech nie schodzi Ci z twarzy. Intuicja podpowiada Ci, że to fajny facet. Po ochłonięciu, zaczynasz trochę chłodniej myśleć i zastanawiasz się jak tę znajomość pociągnąć dalej. Czy teraz czekać na jego ruch, czy wyjść z inicjatywą? Jedno jest pewne, chcesz poznać go bliżej…Co zrobić? Przedstawiamy wskazówki jak zainteresować go po pierwszej randce opisane na blogu Iwony Firmanty zajmującej się coachingiem dotyczącym osobistej strefy życia, jak również sfery życia związanej z budowaniem relacji damsko-męskich i autorki bloga Kobieta Alfa.

Na początek warto podejść do tematu - przede wszystkim - na luzie. Z dystansem, nie oczekiwać zbyt wiele. Podejść na zasadzie co ma być, to będzie. A swoją drogą:

Po pierwsze: po minimum kilku kwadransach daj mu znać, że podobała Ci się wasza randka. Nic więcej.

Może pomyślisz, że kobiecie nie wypada, że to on pierwszy powinien, ale tu nie o rację i konwenanse chodzi. Przyjmijmy zasadę  - mężczyzna jest głową, a kobieta szyją…którą tą głową pokręca, jak chce. A zatem - daj mu znać, że miło spędziłaś wieczór w jego towarzystwie. Mężczyźni lubią wiedzieć, że czymś nam imponują. Szczerej kokieterii nie zaszkodzi: „Dziękuję za miły wieczór. Miło spędziłam z Tobą czas”.  Tyle, i aż tyle. Nic więcej. Nic nie proponuj.

2.  Jeśli się nie odezwał – jego strata. Czeka na Ciebie ktoś inny, warty Ciebie.

3. Odezwał się? Fajnie.  Jak kocha to poczeka? Tak, ale tylko wtedy, kiedy nie miałaś czasu odpisać wcześniej. Ale nie ma co stosować wobec siebie żadnych gier. Szczerość popłaca i jeśli Cię zainteresował, to niech to poczuje. Nie każ mu czekać zbyt długo na Twoją odpowiedź. Ale też nie odpisuj z prędkością światła.

4. Spokojnie, bez pośpiechu. Dajcie sobie czas. Daj sobie czas i relacji, która się z tej znajomości rozwinie. Co nagle, to po diable – jak mówi stare, mądre przysłowie.

5. Rozmawiajcie ze sobą, nie tylko przez smsy. Spraw, by do Ciebie zadzwonił. Intryguj go, zaciekaw, ale sama nie inicjuj rozmowy telefonicznej. I pamiętaj – nie daj się wciągnąć w słowotok. Godzinne rozmowy telefoniczne zarezerwuj dla siostry czy koleżanki.

6. Zadbaj o balans między tym, kiedy Ty pierwsza się odzywasz, a tym kiedy on.

7. Daj mu za Tobą zatęsknić. Zróbcie sobie przerwę od siebie. Niech zastanawia się co u Ciebie słychać.

8. W rozmowie nawiązuj do swoich zainteresowań, do tego, co Ciebie ciekawi. W ten sposób w naturalny sposób znajdziecie pretekst o spotkania i robienia tego, co Ty będziesz chciała.

9. Zadawaj pytanie niebanalne, nieprzewidywalne. Bądź wyluzowana, pozwalaj sobie na żarty. Pytanie typu – jak minął dzień są poprawne, ale będziesz dostawała równie poprawną odpowiedź. Przyprawiaj go o ciekawość Ciebie, o pragnienie poznania Ciebie bliżej.

10.  Bądź ostrożna z tematami o podtekście seksualnym. Jeżeli zależy Ci na tej znajomości i na wartościowej relacji nie przekraczaj granicy smaku. Na najlepsze poczekaj (i on też niech trochę poczeka). On może chcieć ten temat  drążyć i dobrze, bo to oznacza że mu się podobasz, ale nie pozwalaj mu na zbyt wiele. On też może  testować, na ile może sobie pozwolić. Zachowaj klasę.

11.  Bądź taką, jaka jesteś. Bądź sobą. Oczarujesz go lub nie. Wtedy trudno. Dla zdrowych relacji  - wzajemnych i tych z samą z sobą ważne jest, aby ktoś doceniał i kochał Ciebie a nie osobę, którą wykreujesz.

12. Bądź ciepła i kobieca. I nie chodzi o to, aby chodzić w koronkach ( mimo, że nie lubisz – chyba, że lubisz) , ale znajdź swój kod kobiecości. A wówczas on będzie jeszcze bardziej męski.

14.  Życie nie kreci się tylko wokół niego.  Dbaj o siebie, zarezerwuj czas tylko dla siebie.  Zainwestuj w siebie, zwiększ swoje poczucie własnej atrakcyjności. To są drobiazgi, ale potrafią umilić życie.

15. Poznawaj siebie, adresuj swoje potrzeby. Zastanów się czego potrzebujesz, co Tobie odpowiada ( a nie komuś). Ucz się siebie. Znając własne potrzeby, jesteśmy bardziej pewne siebie, szczęśliwsze. A szczęście przyciąga szczęście.

16.  Daj mu się poznać z różnych perspektyw.  Serwuj mu różne smaki – dosłownie i w przenośni, różne miejsca, różne wydarzenia. Chyba, że lubisz szablonowość.

17.  Nie bój się odmawiać. Jeśli masz swoje plany, nie zmieniaj ich tylko dlatego, że jemu nagle zachciało się spędzić z Tobą czas. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale generalnie nie rezygnuj ze swoich planów, tylko dlatego że wcześniej nie zaplanował czasu dla Ciebie lub ktoś zrezygnował ze spędzenia czasu z nim i dzwoni do listy alternatywnej.

18. Nie traktuj jego jako priorytet. Chyba, że jasno da Ci już do zrozumienia, że chce mieć Ciebie na bieżąco, czyli „wejść na poziom VIP” – jak mówi coach Iwona Firmanty – „Nie gwarantuj mu tego w gratisie”- dodaje.

19. Bądź otwarta na inne, nowe znajomości – nawet jeśli właśnie jesteś na randce z tym, który wzbudził Twoją ciekawość. Takie nastawienie spowoduje, że będziesz bardziej wyluzowana, mniej spięta a co za tym idzie – bardziej naturalna i nie zaangażujesz się za szybko.  Szersza perspektywa pozwala nam lepiej spojrzeć na sytuację.

20. Spokojnie obserwuj siebie w jego świecie, zanim otworzysz się na bardziej intymną relację z nim. Czy ten świat Ci pasuje, czy wyobrażasz sobie z nim długie rozmowy i ciche dni, bycie ze sobą w milczeniu. Zadaj sobie pytanie, jak się czujesz w jego obecności, czy podoba Ci się, jak on traktuje innych.

21. Bądź zawsze sobą. Mężczyzna powinien kochać Ciebie taką, jaką jesteś. Z wszystkimi wadami i zaletami. Powinien wziąć Ciebie z całym pakietem Twoich słabszych i mocniejszych stron.

Źródło:

http://www.kobietaalfa.pl/blog/post/popierwszejrandce

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama