Dojrzały związek patchworkowy czyli jak żyć z jej lub jego rodziną?

Jak stworzyć szczęśliwy związek jeśli on czy ona zbyt często spędza czas ze swoimi wnukami i dziećmi.

Empatia wobec partnera/partnerki

Empatia pozwalająca wczuć się w sytuację drugiej osoby, zrozumieć jej stanowisko, intencje i uczucia także wtedy, gdy nie wszystko jest powiedziane wprost lub gdy lęk i napięcie wynikające z przeszłych doświadczeń utrudniają bieżącą komunikację.

Elastyczność i kreatywność

Znajdź w sobie te cechy, ponieważ one wspierają nas w szukaniu nowych rozwiązań a także w dostosowywaniu się do sytuacji.

Panowanie nad emocjami

Umiejętność swego rodzaju “regulowania” poziomu intensywności naszych uczuć, powstrzymywania gwałtownych reakcji, uspokajania siebie i innych, gdy robi się “gorąco”. Wielu osobom pomaga w tym pozwolenie sobie na to, by zyskać nieco dystansu - poprosić o czas do namysłu czy też przyznać się otwarcie, że nie znają jeszcze rozwiązania jakiegoś problemu.

Akceptacja ograniczeń swoich i partnera/partnerki

Akceptacja ograniczeń swoich i drugiej osoby, w różnych dziedzinach. Chodzi o to, byśmy się starali organizować życie jak najlepiej i dzielić zasoby (pieniądze, czas, przestrzeń, energię) jak najbardziej sprawiedliwie, ale jasne jest, że będzie trudno. Nie zawsze wszystko się uda, niemniej próbujmy. Inni członkowie rodziny te właśnie próby docenią.

Poczucie humoru i dystans do siebie

Dzięki temu złapiesz dystans, także do siebie samego a to z kolei pozwali nieco “obniżyć ciśnienie”, gdy ogarniają nas intensywne uczucia.

Dojrzałość emocjonalna

Dojrzałość pozwalająca nam brać odpowiedzialność za siebie, swoje decyzje, czyny i uczucia, widzieć swój wkład w to, co się dzieje i co działo się w przeszłości, a także być niezależnymi od innych osób, ich krytycznych opinii czy bolesnych słów.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama