Poznaj 5 nawyków, które warto mieć, aby stworzyć udany związek

Każdy w swoim otoczeniu może wskazać pary, które po trzydziestu, czterdziestu i więcej latach od ślubu wciąż są ze sobą szczęśliwe. Co więcej, być może przydarzyło się to także Wam a może teraz stoicie u progu nowego związku? Jaka jest recepta na udana relację? 

wzburzenia warto pamiętać, że - modyfikując słowa Siesickiej - ta chwila coś znaczy, bo będzie miała dalszy ciąg, a to my sami piszemy jej scenariusz.

Wspólna zabawa zbliża

Wszystkie badania satysfakcji małżeńskiej pokazują, że więzi par zacieśniają się, gdy chętnie podejmują nowe, innowacyjne działania zamiast zakleszczać się w tych samych koleinach, w których mogą tkwić od ćwierć wieku. Trzeba szukać kolejnych, wspólnych aktywności bez względu na to, czy będzie chodziło o kurs tańca, wolontariat, uczestnictwo w klubie książki, czy też skakanie na bungee. Coś, co daje radość obojgu partnerom, może ożywić związek i uczynić go bardziej satysfakcjonującym.

Konieczna jest akceptacja problemów związanych ze starzeniem się

W dobrych relacjach partnerzy akceptują zmiany wynikające z upływu czasu - zmiany w wyglądzie, problemy zdrowotne, etc. Osoby rozumiejące efekty procesu starzenia się opiekują się sobą wzajemnie, uczą się, jak radzić sobie z wyzwaniami fizycznego starzenia i zdają sobie sprawę ze śmiertelności. Ponadto dzielą się swoimi przemyśleniami na temat tego, co ich czeka i są przekonani, że ich partner będzie z nimi bez względu na to, co się stanie. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, budować głębokie zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Fizyczna relacja nie traci na aktualności...

Demonstracja uczuć nigdy nie wychodzi z mody - to samo dotyczy seksu. Starsze pary, które umieją się dotykać, całować, przytulać, tj. stworzyć erotyczny anturaż, korzystają z „kompletnego pakietu związkowego". Prawdą jest, że rzeczy się zmieniają: choroby, leki, kryzysy życiowe mogą ingerować w to, co pozwoliło na stworzenie ekscytującego romansu kilka dekad temu. Szczęśliwe pary jednak to takie, które potrafią znaleźć sposób na zachowanie silnej fizycznej i emocjonalnej sfery związku. To istotny element utrzymania trwałej i intensywnej relacji między partnerami.

Źródło artykułu: senior.pl

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner