Po 50-tce szansa na udany związek jest większa, niż w młodości!

Czy warto próbować kolejny raz? Prawie każdy w swoim życiu doświadczył rozstania. Często jest to przeżycie, które na długo pozostawia po sobie ślad, powodując tym samym, że zamykamy się na nową znajomość. O szukaniu miłości po rozstaniu.

Nowa miłość w wieku dojrzałym

źródło: iStock

Czy warto próbować kolejny raz? Prawie każdy w swoim życiu doświadczył rozstania. Często jest to przeżycie, które na długo pozostawia po sobie ślad, powodując tym samym, że zamykamy się na nową znajomość. O szukaniu miłości po rozstaniu opowiada psycholog serwisu randkowego razem50plus.pl, Ewa Kaczorkiewicz.

Wiele osób w wieku dojrzałym boryka się z dylematem "Czy warto kolejny raz szukać miłości?". Skoro moje dotychczasowe doświadczenia są trudne, bo na przykład byłem wiele lat w nieudanym związku, doświadczyłem bycia zdradzonym i bolesnego rozwodu lub mimo bycia w relacji czułem się samotny i "zepchnięty na boczny tor", to po co miałbym kolejny raz próbować. Po co znów mam cierpieć? Lepiej już zostać samemu, bez drugiej osoby oczekującej czegoś ode mnie, mającej pretensje, sprawiającej kłopoty, wymagającej kompromisów w tak przyziemnych sprawach jak wybór koloru nowej szafki nocnej. Dodatkowo z wiekiem nabywamy też wiedzy, często nieprzyjemnej, o relacjach w ogóle - obserwujemy bardziej lub mniej udane związki krewnych i znajomych, widzimy jak wiele spraw może się nie udać, tracimy wcześniejszy młodzieńczy idealizm i naiwność, zaczynamy się zastanawiać, czy udany związek jest w ogóle możliwy...

Takie myśli i uczucia są jak najbardziej naturalne. Skoro doświadczyliśmy trudności, nieprzyjemności, napięcia w poprzednim związku, to nie chcemy tego powtarzać. Skoro widzimy sąsiadów wciąż ze sobą kłócących się, walczących i raniących siebie nawzajem a od kuzynki dowiadujemy się, że jej małżeństwo polega głównie na opiece nad niedołężnym już mężem, tracimy ochotę do szukania nowego partnera. To zupełnie naturalne.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama