Jak się cieszyć seksualnością także po 50-tce? (a także po 60-tce, 70-tce i jak długo chcesz)

Dzisiaj nie pytamy czy w dojrzałym wieku wypada uprawiać seks. Dzisiaj nasz ekspert dzieli się refleksją na temat tego, jak to robić, aby czerpać z seksualności w dojrzałym wieku jak najwięcej.

• O seksie w związku można rozmawiać i warto to robić, tak jak warto rozmawiać o innych obszarach bycia ze sobą (pieniądzach, czasie wolnym, podejmowaniu decyzji). Trudno to robić, jeśli wcześniej seks był tematem omijanym, ale czemu by nie zacząć teraz? Jeśli jesteśmy w długoletnim związku, może to nie tylko poprawić satysfakcję seksualną ale takżę zbliżyć nas do siebie w innych obszarach związku. Jeśli jesteśmy w nowej relacji, możemy oszczędzić sobie i partnerowi dużo czasu, które zamiast na wzajemnych domysłach i nieudanych próbach zgadywania spędzimy na wzajemnie przyjemnym stopniowym zbliżaniu się do siebie.

•Wiele problemów wpływających na jakość życia seksualnego ma rozwiązanie. Warto go szukać - wspólnie z partnerem, dając sobie nawzajem więcej czasu, szukając lepszych pozycji seksualnych, rozmawiając o potrzebach i problemach, a także wspólnie z lekarzem, który może nie tylko wypisać receptę, ale także uspokoić, rozwiać wątpliwości lub poddać nowe pomysły w razie potrzeby.

• Sporo starszych osób rezygnuje z aktywności seksualnej z powodu braku partnera - rozstania z nim, rozwodu, śmierci. Nie decydują się na poszukiwanie nowego zakładając, że w dojrzałym wieku nikogo nie znajdą albo obawiając opinii społecznej. Rezygnują z seksu, ale w pewien sposób także z kawałka siebie i swoich naturalnych potrzeb. Tymczasem współczesny świat dostarcza nam coraz więcej możliwości poznawania nowych osób, a społeczeństwo (które skądinąd jako całość jest coraz starsze) jest bardziej otwarte i w większym stopniu akceptuje fakt, iż przez całe nasze życie jesteśmy istotami seksualnymi. Może więc warto zawalczyć o siebie i poszukać nowego partnera? A jeśli to za trudne, to chociaż pozwolić sobie na flirt na spotkaniu tanecznym, pośmiać się ze sprośnych żartów i poszukać zaspokojenia w pieszczotach z samą sobą?

• Istotnym czynnikiem mogącym zakłócać życie seksualne jest stres. Powody stresu w wieku starszym zmieniają się. Przestajemy się bać niechcianej ciąży a także obawiać o to, że do pokoju wtargną dzieci. Jeśli dzieci już się wyprowadziły, może się nawet okazać, że mamy z partnerem mniej obowiązków, a jednocześnie znacznie więcej swobody i czasu na przyjemności związane z seksem.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama