Jak się cieszyć seksualnością także po 50-tce? (a także po 60-tce, 70-tce i jak długo chcesz)

Dzisiaj nie pytamy czy w dojrzałym wieku wypada uprawiać seks. Dzisiaj nasz ekspert dzieli się refleksją na temat tego, jak to robić, aby czerpać z seksualności w dojrzałym wieku jak najwięcej.

Jednocześnie możemy zacząć się stresować innymi sprawami - przejmować mniej jędrnym ciałem, zamartwiać pogorszeniem sprawności, obawiać problemów z erekcją, myśleć o krytycznych ocenach rodziny dotyczących nawiązania nowej relacji w mocno dojrzałym wieku. To nie pomaga nam ani w uprawianiu seksu ani w cieszeniu się nim. W niektórych przypadkach może wręcz doprowadzić do powstania "błędnego koła", kiedy to nasze zmartwienia i stres sprawiają, że faktycznie tracimy sprawność. Dlatego wszędzie, gdzie jest to możliwe, proponuję "odpuszczenie sobie" stresu i zmartwień. Jeśli sami nie potrafimy tego zrobić, poprośmy o pomoc partnera. Albo specjalistę: psychologa.

Zapraszamy do komentowania artykułu - dzielenia się opiniami, przemyśleniami na poruszane tematy, zadawania pytań. Dodatkowo jeśli interesuje was jakiś inny temat, o którym dotychczas nie pisaliśmy lub pisaliśmy za mało i chcielibyście, byśmy zajęli się nim w kolejnych artykułach, piszcie do nas!

Autor: Ewa Kaczorkiewicz

Źródło: razem50plus

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama