Poznaj 10 mitów i faktów na temat randkowania po 50-tce

Randki osób powyżej 50 roku życia mogą być niezwykle przyjemne i satysfakcjonujące. To jest czas, kiedy wiesz już więcej. Ale szukanie partnera czy partnerki po 50-tce ma też swoje wyzwania.

Mit nr 7

Mężczyźni w wieku średnim pragną młodszych kobiet. Dlatego starsze kobiety znajdują się w niekorzystnej sytuacji.

Fakt: Jest wielu mężczyzn, którzy chcą umawiać się na randki z osobami w ich wieku lub starszymi! Rzeczywistość jest taka, że na liście oczekiwań wobec partnera czy partnerki, którą ma w głowie większość randkujących osób, wiek jest rzeczą względną. To, czego ludzie naprawdę szukają, to atrakcyjność drugiej osoby, a to może być jej tajemniczość, świetne poczucie humoru czy wzajemne dopasowanie, niekoniecznie związane z wiekiem.

Mit nr 8

Mężczyźni i kobiety po 50-tce nie potrzebują miłości.

Fakt: Potrzeba miłości i bycia kochanym pozostaje silna przez całe nasze życie! Badania wykazują, że 70% osób w wieku 50-64 lat i 63% osób w wieku powyżej 65 lat deklarowało, że jest obecnie zakochana. Spośród osób powyżej 65. roku życia 46% deklarowało, że jest namiętnie zakochana. Nie lekceważmy intensywności, z jaką możemy zarówno dawać, jak i otrzymywać miłość w późniejszym życiu!

Mit nr 9

Mężczyźni nie pragną fizycznie kobiet powyżej 50. roku życia.

Fakt: Wygląd jest zawsze ważny - niezależnie, czy ma się 30 czy 50 lat. Dlatego wiele kobiet po pięćdziesiątce czuje się niekomfortowo ponieważ nie mają już takiego ciała, jakie miały w młodości. A mogą być zaskoczone, gdy zobaczą, że są pożądane.

Mit 10

Ludzie, którzy mają ponad 50 lat, myślą o małżeństwie

Fakt: niekoniecznie. Mężczyźni i kobiety powyżej 50 lat często, którzy wcześniej doświadczyli małżeństwa, czasami przez wiele lat po rozstaniu żyją i mieszkają samotnie - przyzwyczajają się do własnej przestrzeni, swojego niezależnego życia i interakcji z dorosłymi już dziećmi. Chociaż pragną towarzystwa, a nawet miłości, wielu nie jest zainteresowanych wspólnym mieszkaniem lub małżeństwem.

Opracowanie na podstawie: zoosk.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama