Portal randkowy Razem50plus.pl spełnia zalecenia Europejskiego Centrum Konsumenckiego w zakresie bezpieczeństwa e-randkowania

Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce (ECK) zwróciło uwagę na aspekty bezpiecznego pod względem kosztów e-randkowania, wskazując kluczowe obszary bezpiecznego korzystania z serwisów randkowych. Z przyjemnością oświadczamy, ze portal randkowy razem50plus.pl w pełni spełnia oczekiwania dotyczące e-randkowania.

Okazuje się, że w 2017 r. Europejskie Centrum Konsumenckie otrzymało o ponad 100% więcej skarg transgranicznych na portale randkowe (głównie z Niemiec i Luksemburga) niż w 2016 r. Podstawowym problem konsumentów jest wciąż automatyczne przedłużenie konta. Kilka dni temu Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce (ECK) opublikowało najczęstsze problemy z jakimi spotykają się użytkownicy korzystając z portali randkowych.

ECK: Problem z automatycznym przedłużaniem konta

Większość portali randkowych stosuje mechanizm „automatycznego przedłużenia konta”. Oznacza to, że jeżeli klient nie prześle pisemnej rezygnacji, konto jest samoczynnie odnawiane, wówczas z karty nieświadomego randkowicza pobrana zostaje opłata członkowska.

WAŻNE: Usunięcie profilu na niektórych portalach nie prowadzi do wygaśnięcia subskrypcji!

Razem50plus: Jak to wygląda na razem50plus?

Razem50plus nie przedłuża automatycznie konta premium i nie stosuje żadnych subskrypcji. Nasz portal randkowy nie posiada w ogóle takich funkcji, dlatego nie ma takiej możliwości i w przyszłości nie planuje takiej funkcji uruchomić. Użytkownik portalu razem50plus nie musi też przesyłać pisemnej rezygnacji z konta premium. Konto premium wygasa automatycznie po okresie, na który został wykupiony i wtedy konto premium zamienia się automatycznie na bezpłatne konto standard. Użytkownik zatem nie musi pamiętać o rezygnacji z konta premium.   

ECK :Problem z wypowiedzeniem umowy

W celu uniknięcia przedłużenia konta należy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy, zwykle w terminie 14 przed zakończeniem jej obowiązywania. Kluczowe jest dopilnowanie tego terminu! Problemem może okazać się sposób rozwiązania umowy. Często bowiem okazuje się, że serwisy randkowe wymagają odręcznego podpisu posiadacza konta (można przesłać skan lub zdjęcie) oraz dostarczenia szczegółowych danych (login/ e-mail).

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama