Jak pokonać obawy związane z randkowaniem po 50-tce

Poszukiwanie partnera czy partnerki w wieku dojrzałym i powrót do randek, gdy masz więcej niż 50 lat może niektórych onieśmielać a nawet krępować szczególnie, gdy wciąż czujemy się zranieni po poprzednim związku.

Jak pokonac obawy związane z poszukiwaniem nowej miłości w wieku dojrzałym?

Fot.Freepik

Choć pokonywanie naszych lęków nigdy nie jest łatwe, to jeśli poważnie myślisz o spotkaniu kogoś, kto będzie Ci towarzyszył na nowo w życiu to stawienie czoła obawom jest pierwszym krokiem w całej tej podróży.

Nie spiesz się z nową znajomością i stopniowo obdarzaj swoim zaufaniem

Jednym z największych obaw związanych z randkami w każdym wieku jest obawa, że  znowu się rozczarujemy, zwłaszcza jeśli to my zostaliśmy skrzywdzeni w poprzednim związku. Jednak jedną z korzyści randek w wieku dojrzałym jest posiadanie dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich, to jest moment kiedy wiemy kim chcemy się otaczać, czego szukać u osoby, której możemy zaufać. Nasze przeżycia i doświadczenia pozwalają nam łatwiej rozpoznać ( i jednocześnie unikać) sytuacje, które mogą narazić nas na ryzyko zranienia naszej duszy.

Kluczem jest to, aby się nie spieszyć i obdarzać kogoś zaufaniem stopniowo. Jeśli naprawdę komuś na Tobie będzie zależeć, uszanuje Twoje podejście a Ty będziesz mieć znacznie silniejszą podstawę do budowania dobrej relacji.

Nie porównuj swojej „nowej miłości” do ex-partnera czy ex-partnerki

Jeśli spotykasz się w dojrzałym wieku, prawdopodobnie masz już doświadczenie z jednym lub kilkoma partnerami czy partnerkami. Być może jesteś po rozwodzie lub owdowiały/a i znalezienie kogoś podobnego do byłej miłości, może wydawać się niemożliwe. Jednak ważną rzeczą w znalezieniu kogoś, z kim możesz dzielić swoje życie, jest znajdowanie wspólnych doświadczeń, a nie wspominanie swoich partnerów i co gorsza porównywanie do nich nowych.

Nasza przeszłość pomaga nam w tym, kim jesteśmy w teraźniejszości, więc wykorzystajcie swoje doświadczenia, aby nawiązać kontakt z nową osobą, Twoja przeszłość może pomóc Ci znaleźć wspólne obszary i głębsze zrozumienie dla siebie nawzajem.

Ważne jest również, aby pamiętać, że żadne dwie relacje nie są takie same, więc porównywanie z poprzednim partnerem tylko utrudni przejście dalej. Nie rezygnuj z randki tylko dlatego Twój poprzedni partner uwielbiał pływać łodzią, a nowy znajomy nie cierpi wody. Idź z otwartym umysłem i przygotuj się na niespodziankę, daj się zaskoczyć

Moja ostatnia randka była wieki temu..czy dam znowu radę?

Randki zawsze były i są dla większości z  nas przeżyciem, mniejszym bądź większym, ale jednak. Jeśli jest to Twoja pierwsza randka od dłuższego czasu, wybierz coś, co sprawi, że poczujesz się całkowicie zrelaksowany/a, aby móc skoncentrować się na poznawaniu swojej potencjalnej drugiej połówki.

Czy randkowanie online jest bezpieczne?

Jeśli podejmiesz decyzję o założeniu profilu na portalu randkowym poczytaj o bezpieczeństwie w Internecie. Rejestruj się na dobrym portalu randkowym. O tym, jak być bezpiecznym w sieci pisaliśmy TUTAJ. W Razem50plus wiemy, jak ważna jest Twoja prywatność, dlatego nasz serwis wykorzystuje maksymalne zabezpieczenia, aby Twoje prywatne dane pozostały prywatne. Dbamy również o to, aby 100% naszych profili online było autentycznych. O bezpieczeństwie na razem50plus możesz poczytać TUTAJ.

Opracowanie na podstawie:ourtime.co.uk

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama