7 popularnych mitów na temat seksu po 50, w które musisz przestać wierzyć

Seks po pięćdziesiątym roku życia owiany jest wieloma mitami, które powodują wiele nieporozumień. Dowiedz się prawdy o życiu intymnym w wieku dojrzałym.

Mit 2: Gdy mężczyzna starzeje się, traci zdolność do wzwodu.

Fakt: Samo starzenie się nie jest przyczyną zaburzeń erekcji. Jednak obniżenie poziomu hormonów powoduje pewne zmiany. Mężczyzna może potrzebować większej stymulacji fizycznej, aby zostać pobudzony, a jego erekcja może nie być tak silna, jak wtedy, gdy był młodszy. Dłużej trwa również regeneracja. Ale seks nie jest mniej przyjemny niż kiedyś.

Mit 3: Czynniki emocjonalne i psychologiczne są odpowiedzialne za brak zainteresowania kobiet seksem w wieku dojrzałym

Fakt: Czynniki fizyczne mogą odgrywać jeszcze większą rolę. Zmiany hormonalne w okresie menopauzy mogą wpływać na aktywność seksualną kobiety. Niski poziom estrogenu może powodować dyskomfort podczas seksu. U niektórych kobiet obniżony poziom testosteronu może oznaczać brak energii i słabszy popęd seksualny. Znowu inne kobiety wykazują wzrost zainteresowania seksem po menopauzie, częściowo ze względu na zmianę stosunku testosteronu do estrogenu i progesteronu.

Mit 4: Kobieta traci z wiekiem zdolność do orgazmu.

Fakt: Wiele kobiet odczuwa zwiększoną przyjemność seksualną po menopauzie, w tym częstsze lub bardziej intensywne orgazmy.

Mit 5: Masturbacja zmniejsza twoją zdolność cieszenia się seksem z partnerem.

Fakt: Masturbacja może zwiększyć przyjemność seksualną, zarówno z partnerem, jak i bez niego.  U kobiet zwiększa poziom hormonów, co napędza popęd płciowy. U mężczyzn pomaga utrzymać odpowiedź erekcyjną.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner