7 popularnych mitów na temat seksu po 50, w które musisz przestać wierzyć

Seks po pięćdziesiątym roku życia owiany jest wieloma mitami, które powodują wiele nieporozumień. Dowiedz się prawdy o życiu intymnym w wieku dojrzałym.

Mit 6: Niezdolność mężczyzny do uzyskania erekcji jest najprawdopodobniej wynikiem problemu emocjonalnego.

Fakt: W rzeczywistości przyczyny są fizyczne – takie, jak problemy z krążeniem, zaburzenia prostaty i działania niepożądane związane z lekami na receptę.

Mit 7: Pary w wieku średnim, które nie mają regularnego seksu, tracą zainteresowanie sobą nawzajem.

Fakt: Oczywiście, to prawda, że ​​seks nie pozostanie dokładnie taki sam jak kiedy byliśmy młodsi. Ale zmiany, które zachodzą, nie są negatywne. Poprawia się komfort współżycia, kiedy kobieta przechodzi menopauzę i nie przejmuje się ciążą. Partnerzy, którzy są na emeryturze lub pracują tylko w niepełnym wymiarze czasu, często mają więcej czasu i energii dla siebie nawzajem.

Kończąc pięćdziesiątkę znasz już swoje ciało i ciało partnera. Dzięki temu odkryłeś, jak komunikować to, co uważasz za przyjemne. Prawdopodobnie zlikwidowałeś zahamowania seksualne, a twoja seksualna pewność siebie i doświadczenie zapewnią lepszy seks dla was obojga. Co równie ważne, seks może być teraz bardziej satysfakcjonujący emocjonalnie, ponieważ teraz jest on napędzany mniej przez hormony, a bardziej przez pragnienie dzielenia się z kimś, kto cię kocha. Seks po 50-tym roku życia może odbywać się rzadziej, ale wielu uważa go za bardziej satysfakcjonujący niż kiedykolwiek!

Opracowane na podstawie: www.rd.com

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner