Przyjaźń trwalsza od związku?

Dzięki przyjaźni możesz mieć dłuższe, szczęśliwsze życie. Bycie dobrym przyjacielem sprawia, że rzeczywistość jest ciekawsza i „łatwiejsza w obsłudze

Przyjaźń i miłość w wieku dojrzałym

źródło:pixabay.com

Kiedy ma się przy sobie choćby jednego sprawdzonego przyjaciela, nastawienie do świata i umiejętność radzenia sobie ze stresem ulegają wzmocnieniu. Warto więc być naprawdę dobrym przyjacielem, by zyskać wszystkie te korzyści od osoby, z którą zawiera się taką więź - to symbioza doskonała.

Zaskakującym może być odkrycie psychologów, że nawet przebywanie z ukochanym nie przynosi tyle fizycznych i psychicznych korzyści, ile można zyskać z przyjaźni. Dobry przyjaciel daje innego rodzaju wsparcie niż partner, rodzeństwo, rodzice, czy dzieci. To unikalny poziom porozumienia i komunikacji, który - jak się okazuje - przydaje zdrowia, dobrego samopoczucia i optymistycznego nastawienia.

Przyjaźń wychwalali już starożytni filozofowie. Cyceron poświęcił temu tematowi dialog „Leliusz czyli, rozmowa o przyjaźni", Seneka poruszą tę kwestię „Listach moralnych do Lucyliusza". Obaj myśliciele włączyli przyjaźń w opracowany system etyczny podkreślając jej wartość jako elementu niezbywalnego w realizacji człowieczeństwa dla w pełni ukształtowanej jednostki.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama