Starość to radość (erotyczna)?

Polscy seniorzy nie zamierzają przechodzić na seksualną emeryturę. Chętnie nawiązują romanse, nie wstydzą się leczyć impotencji, a życie erotyczne urozmaicają gadżetami z sex-shopów. I tylko przed swoimi dorosłymi dziećmi ukrywają, że w podeszłym wieku nadal uprawiają seks.

seks w wieku dojrzałym

źródło: pixabay.com

Kiedy Joanna Keszka, redaktorka portalu internetowego Barbarella.pl, zorganizowała w Warszawie pierwsze z serii spotkań o seksie dla kobiet, była zdziwiona, że zamiast trzydziestolatek pojawiły się na nim głównie panie w mocno dojrzałym wieku. Ba, niektóre były grubo po sześćdziesiątce.

Od tamtej pory seniorki przychodzą regularnie na wykłady, w czasie których Keszka uczy, jak czerpać radość z seksu. Panie mające stałych partnerów szukają czegoś, co wprowadzi urozmaicenie do ich sypialni. Kupują erotyczne gadżety: lubrykanty, żele o różnych smakach i opaski do wiązania na oczach. Po radę przychodzą też samotne. - Większość tych pań nie ma złudzeń, wiedzą, że po pięćdziesiątce trudno znaleźć nowego partnera. A potrzeby seksualne nie maleją i trzeba je w jakiś sposób zaspokajać - mówi redaktorka.

Żądamy leczenia!

W badaniu seksualności osób po pięćdziesiątce, które cztery lata temu seksuolog prof. Zbigniew Izdebski przeprowadził na zlecenie TNS OBOP, co czwarty ankietowany twierdził, że seks stanowi ważny element jego życia. Eksperci są zgodni, że gdyby dziś zrobić podobne badania, wyniki byłyby zapewne jeszcze lepsze. - Świadomość seniorów jest coraz większa. Wiedzą, że w przypadku sprawności seksualnej nie tyle wiek ma znaczenie, ile stan zdrowia - mówi Jerzy Więznowski, seksuolog z Poznania. Do jego gabinetu najczęściej trafiają mężczyźni, którzy mają problem z erekcją. To pacjenci żyjący

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner