Jak dobrze wykorzystać drugą szansę? Związek w wieku dojrzałym.

 Jak się zachować, gdy na naszej drodze stanie nareszcie potencjalna druga połówka?

Życie we dwoje po 50-tce

źródło:fotolia.pl

W poprzednim artykule (kliknij tutaj aby przeczytać) pisałam o tym, że także w wieku dojrzałym warto pielęgnować w sobie nadzieję na miłość i szczęście, co jeśli jesteśmy osobami samotnymi oznacza, że warto podejmować próby znalezienia nowego życiowego partnera a także budowania nowych przyjaźni. Rozważałam różne argumenty. Pisałam o obciążeniach, jakimi mogą być trudne wcześniejsze doświadczenia i obecne obawy, a także o zasobach osób starszych - wynikającej z doświadczeń mądrości życiowej, świadomości siebie, wiedzy o swoich upodobaniach i priorytetach, cierpliwości i wyrozumiałości, możliwości poświęcenia drugiej osobie czasu i uwagi...

No dobrze. To wszystko nieźle brzmi, nadal jednak nie wiadomo, jak do sprawy podejść. Jak się zachować, gdy na naszej drodze stanie nareszcie potencjalna "druga połówka jabłka"? Co zrobić, gdy ktoś się nam spodoba na pierwszym spotkaniu albo gdy zaintrygują nas słowa, jakimi siebie opisuje w mailu? Co i jak mówić czy pisać? Jak się zaprezentować? Na  ile odsłaniać? Czego unikać?

Zazwyczaj tak bardzo zależy nam na tym, żeby tym razem się udało, że w kontaktach z nowo poznaną osobą jesteśmy bardzo spięci i pełni wątpliwości. To naturalne i choć prawdopodobnie druga strona może być podobnie jak my spięta, zdenerwowana czy niepewna, to z pewnością przyda nam się kilka prostych podpowiedzi czy porad. Oto one:

Bądź sobą. Choć udawanie kogoś innego bywa kuszące, zwłaszcza gdy bardzo chcemy dobrze wypaść, to na dłuższą metę taka strategia się nie sprawdza. W dłuższej perspektywie odgrywanie jakiejś obcej nam roli czy prezentowanie siebie w sposób nieprawdziwy jest bardzo męczące, dlatego wcześniej czy później prawda i tak się na ogół objawia.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama