12 pomysłów na prezent dla bliskiej osoby, na które stać każdego

Nie potrzeba dużo pieniędzy i Walentynek, aby obdarować bliską osobę prezentem. Zobacz, jakie prezenty można podarować zawsze, bez względu na okazję i budżet.

oczekiwań, ambitnych planów i ocen. Wyobrażam sobie, że możemy wręcz to zwerbalizować. Powiedzieć ukochanej osobie "Chcę Ci dać ten dzień (pół dnia) w prezencie. Jak chciałabyś go spędzić? Na co masz ochotę" Istotne jest, by być przygotowanym na zaakceptowanie tego, że skoro dajemy prezent, to z góry zgadzamy się, że obdarowany partner może go spożytkować w dowolnie wybrany sposób. Ten czas jest już jego.

Życzliwość, tolerancja, uśmiech. Po latach spędzonych ze sobą zaczynamy mieć tendencję to oceniania, oczekiwania, krytykowania. Tracimy tolerancję i życzliwość dla siebie nawzajem. Dla innych mamy jej więcej niż dla najbliższej osoby, a przecież to z nią chcemy być, o nią obiecywalismy dbać i ją wspierać... Na szczęście nad życzliwością, tak jak nad większością innych spraw, można pracować. Jeśli chcemy zadbać o jakość naszego związku, warto zacząć jak najszybciej.

Radość, lekkość. Bez względu na wiek i staż w związku przyjemniej nam będzie w relacji, jeśli zrobimy w niej miejsce na radość, zabawę, poczucie humoru i generalnie lekkość w życiu. Pozwólmy sobie na chwile odprężenia, na śmianie się z własnych ułomności, na zachwyt nad pięknym widokiem. Walentynki mogą być dobrym pretekstem, by zacząć to robić albo przypomnieć sobie i wrócić do tego, z czego dawniej potrafiliśmy się wspólnie cieszyć.

Empatia czyli poczucie tego, co może czuć druga osoba. Nie mam tu na myśli wyobrażania sobie czy domyślania się intencji, myśli, planów etc. (to nazywam "byciem w głowie drugiego człowieka") ale raczej wczucie się w jego emocje. Zobaczenie bólu, smutku, cierpienia, strachu, niepokoju. Dopytanie o uczucia, jeśli to jest potrzebne. Nasze reakcje w odpowiedzi na emocje drugiego człowieka są często dużo bardziej trafne i budujące relację niż te, które wynikną z naszych domysłów, przemyśleń i "kombinowania".

Wybaczenie. Niektóre pary przez lata "pielęgnują" trudne dla nich doświadczenia. Partnerzy wypominają sobie w kłótniach przeszłe winy i popełnione błędy, a pozytywne zmiany w zachowaniu partnera interpretują przez pryzmat tego, iż "wkrótce na pewno znów on straci zapał". Tymczasem warto wybaczać. Podjąć świadomą decyzję i wysiłek, by to się stało. Puścić przeszłość i nie brać jej ze sobą w dalszą wspólną drogę. Nawet jeśli nie potrafimy zapomnieć i jeśli wciąż boimi się kolejnego zranienia, wybaczmy i spróbujmy patrzeć na partnera tu i teraz. Reagować na jego zachowanie dzisiaj, a nie na to, co zrobił kiedyś.

Praca, wysiłek. Pewnie wydaje się wam, że wkładacie już pracę w wasz związek, ale czy na pewno jest to wysiłek na rzecz waszego partnera? Może on zamiast czystej kuchni i wyprasowanych koszul potrzebowałby, aby upiec mu ciasteczka a potem pomasować plecy i wspólnie obejrzeć film? Może wasza partnerka zamiast dodatkowych pieniędzy z pracy po godzinach wolałaby wyręczenie jej w zakupach a potem wspólny spacer?

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama