12 pomysłów na prezent dla bliskiej osoby, na które stać każdego

Nie potrzeba dużo pieniędzy i Walentynek, aby obdarować bliską osobę prezentem. Zobacz, jakie prezenty można podarować zawsze, bez względu na okazję i budżet.

Zbyt często w relacji patrzymy wyłącznie ze swojej perspektywy. Podejmujemy decyzje bazując na tym, co według nas byłoby najlepsze, a tymczasem dla naszego partnera może być inaczej. W Walentynki albo tuż przed nimi możemy więc zadać pytanie "Co chcesz, bym dla ciebie zrobił w ten dzień? Jakie moje zachowanie sprawi ci przyjemność?"

Docenienie. Czasami wydaje się nam, że skoro raz lub nawet kilka razy powiedzieliśmy bliskiej osobie, że jest mądra, smacznie gotuje czy opowiada super dowcipy, to to już wystarczy i ona o tym wie. Tymczasem pozytywne wzmocnienia (a o nich tu mówimy) są nam potrzebne na co dzień - grzejemy się nimi i rośniemy w ich cieple. Warto więc jak najczęściej doceniać partnera, zauważać, że coś dla nas zrobił, wyrażać uznanie i wdzięczność.

Akceptacja. Każdy z nas ma wady i ułomności. Każdy popełnia mniejsze i większe błędy. Tak po prostu jest. Dar, który możemy dać bliskiej osobie, to zobaczenie jej takiej jaka jest, i zaakceptowanie w całości tego, co widzimy (zwróćcie uwagę, że mówimy tu o akceptacji osoby, a niekoniecznie wszystkich jej zachowań, to dwie różne rzeczy). Bez próby zmieniania w jakimkolwiek kierunku. Gdyby akceptację ująć w słowa, mogłoby to być "Widzę cię. Jesteś w porządku."

Wsparcie, pomoc. Nawet silni ludzie czasem potrzebują wsparcia - słowa zachęty, wiary, że się uda, przytulenia w chwilach, gdy są zmęczeni lub nie potrafią znaleźć rozwiązania, wysłuchania ich problemów. W gruncie rzeczy po to właśnie jesteśmy w najróżniejszych relacjach, by móc otrzymywać od bliskich ludzi wsparcie, nie musieć samotnie mierzyć się z przeciwnościami losu. Jednocześnie nasze potrzeby w zakresie tego, jak to wsparcie ma wyglądać, mogą być różne. Dlatego warto pytać partnera, czego od nas potrzebuje. Czy mamy po prostu posłuchać o trudnościach, dopytywać o szczegóły, ale nic nie doradzać? A może zaakceptować, że potrzebuje czasu tylko dla siebie, aby się wyciszyć? Czy też tym razem potrzebne mu są słowa otuchy i przytulenie?

Bliskość i ciepło to kolejne uniwersalne motywy, dla których wchodzimy w relacje. Tworzymy związki, aby być w bliskiej i bezpiecznej relacji z drugą, ważną dla nas osobą. Niestety dla niektórych z nas, ze względu na doświadczenia z przeszłości, bliskość może być jednocześnie zagrażająca. Gdy jest za blisko, zaczynają się bać i często oddalają lub wręcz uciekają (do swoich spraw, do pracy, do oglądania telewizji etc.). W związku z taką osobą potrzebne jest coś, co można by nazwać "powolnym oswajaniem" czyli pokazywanie, że bliskość jest bezpieczna ale też akceptacja dla potrzeby oddalenia i tego, że bliskość między nami będzie budowała się stopniowo i powoli.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama