Wady i Zalety randkowania przez Internet

W Polsce istnieje wiele profesjonalnych portali randkowych – kierowanych do wszystkich, bądź skupiających się na określonych grupach osób. Są serwisy randkowe tylko dla nastolatków, dla osób starszych, samotnych rodziców, osób niepełnosprawnych czy emerytów. Każdy z nich obiecuje znalezienie drugiej połówki, nowej miłości czy sympatii. Czy korzystanie z portali randkowych ma więc tylko zalety czy też ma wady?

Jedno konto do randkowania online i wiele możliwości. Tak w skrócie można opisać korzyść z zarejestrowania się na stronie randkowej. Poniżej prezentujemy kilka z nich, według nas najważniejszych.

Wady i zalety posiadania konta na portalu randkowym

Fot.Freepik

Wiemy, co chcemy. Na portalu randkowym jasno wiemy, czego się spodziewać.

Dokładnie wiemy przed nawiązaniem pierwszego kontaktu, czego oczekuje druga strona – przyjaźni, romansu, flirtu czy długotrwałej miłości? To ułatwia dobranie osób do zawarcia znajomości, pozwala lepiej dobrać ton i wydźwięk pierwszego kontaktu.

Nie ruszasz się z domu na darmo. Nigdy wcześniej poznawanie osób nawet z miejscowości oddalonych o setki kilometrów nie było takie łatwe.

Zamiast podróżować pół dnia na randkę w ciemno, wcześniej dokładnie możemy poznać tą potencjalną partnerkę i partnera. Pierwsze spotkanie w realu jest często poprzedzone wielotygodniową znajomością internetową. Aż wreszcie decydujecie się na spotkanie!

Tanio i ekonomicznie. Pierwszy kontakt nawet z setką nowo poznanych osób w serwisie randkowym online to często koszt jednej filiżanki kawy w kawiarni.

Warto, tym bardziej, że często setki osób musimy poznać, aby znaleźć tą wymarzoną, jedyną partnerkę życiową czy życiowego partnera.

Czy więc istnieją jakieś negatywne strony randkowania online?

Trzeba się otworzyć. To szczególne wyzwanie dla nieśmiałych i samotnych w sieci. Im bardziej jest się szczerym i otwartym, tym większa szansa powodzenia.

Trzeba się pokazać. To druga bariera randkowania w Internecie dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do pokazywania swoich zdjęć. Badania pokazują, że osoby, które opublikują swoje zdjęcie profilowe, mogą liczyć na szybszy kontakt od zainteresowanych nimi osób oraz więcej wiadomości.

Jak to w życiu i relacjach bywa, także i randkowanie online ma swoje plusy i minusy. Ale czym są wspomniane wady, skoro dajemy sobie szansę skończyć z samotnością i znaleźć tą wymarzoną drugą połówkę. Życie jest piękniejsze, jeśli się je przeżywa we dwoje!

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner