Poznaj 7 zalet dojrzałego partnera i nie rezygnuj z poszukiwania nowej miłości w dojrzałym wieku

Znalezienie partnera w dojrzałym wieku to niełatwa sprawa, ale czy warto rezygnować bez próbowania? O zaletach dojrzałego partnera opowiada psycholog Ewa Kaczorkiewicz.

Zalety dojrzałego partnera - porady razem50plus.pl

źródło:Freepik

Autor: Ewa Kaczorkiewicz, Psycholog, Psychoterapeutka
Budowanie nowej relacji w wieku dojrzałym wiąże się często z licznymi obawami, dotyczącymi siebie i tej drugiej osoby. No bo przecież nie jestem już tak zgrabna lub tak sprawny jak dawniej, więc w naturalny sposób boję się oceny, mam też za sobą różne doświadczenia, które mogą utrudniać budowanie życia od nowa i prawdopodobnie ta druga osoba także już w życiu wiele przeszła, obydwoje mamy swoje przyzwyczajenia i być może jesteśmy mniej elastyczni niż dawniej, a co za tym idzie trudniej nam będzie zaakceptować zmiany. To wszystko prawda, jednocześnie zanim zaczniemy się “wkręcać” w myślenie o wszystkich tych potencjalnych zagrożeniach, zanim zaczniemy snuć dywagacje pełne lęku i niepewności oraz zanim już na progu poszukiwań zrezygnujemy z nich bez próbowania, warto przypomnieć sobie i z namysłem rozważyć to, że dojrzały partner ma zwykle wiele zalet. Według mnie należą do nich między innymi:

Dojrzałość emocjonalna

Ci, którym wcześniej się to nie udało, w ciągu upływających lat mają okazję dojrzeć - rozwinąć w sobie takie przymioty jak empatia wobec drugiego człowieka, odpowiedzialność, szacunek czy choćby zrozumienie, że w każdym konflikcie obie strony mają swoje racje. Wielu osobom z wiekiem udaje się też opanować wcześniejszą impulsywność czy gwałtowność reakcji, decyzji czy działań, a to sprawia, że w związku z dojrzałym partnerem może być spokojniej i bezpieczniej (co oczywiście nie wyklucza miłosnych uniesień i wzajemnej fascynacji).

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner